Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A pszichológia szak érdekes?...

A pszichológia szak érdekes? Mennyire fontosak a reál tárgyak?

Figyelt kérdés

A pszichológia tűnik számomra a legérdekesebb szaknak, de félek, csalódnék, ha odakerülnék. Mindenből kitűnő vagyok, a reál tárgyakból (matek, fizika) 2-es.. Szóval már ebből is látszik, mennyire nem mennek nekem. Ennek ellenére érdemes lenne megpróbálni?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2015. febr. 12. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A pszichológia az emberek 90%-a számára "érdekes", de ha ez az egyetlen oka annak, hogy erre a szakra jelentkeznél, akkor nem ajánlom. Az érdekes rész kimeríthető abban, hogy hobbiból pszichológiai témájú könyveket, folyóiratokat olvasol, a legtöbben ezt csinálják. Ha nem hivatásszinten érdekel a szakma, akkor elpocsékolt idő lesz számodra az egyetem, főleg azért, mert azonnal rá fogsz döbbenni, amit bekerülsz, hogy 1) baromi sokat kell tanulni, 2) baromi sokáig kell tanulni. Ez a képzés nem abból áll, hogy elvégzi az ember az alapképzést, minden tök érdekes benne, és aztán megy dolgozik valami érdekeset. Minimum a mesterképzésre szükség van, ami már eleve 5 év, de a legtöbb szakirányon ezután még évekig tanulni kell ahhoz, hogy megfelelő végzettséged legyen, az önfejlesztés pedig egész életen át tart. A reálos tárgyakat és gondolkodást sem lehet kikerülni, ezek nélkül nem fogod tudni elvégezni a szakot. A statisztika önmagában nem vészes, nem kell hozzá nagy matektudás, viszont a pszichológiának bizonyos területei igen is reálosabb szemléletet követelnek meg (pl. kognitív), és ha ez teljesen hiányzik belőled, akkor csoda, ha átmész.


Megpróbálni bármit meg lehet nyugodtan, viszont nem valószínű, hogy sokat fogsz vele kezdeni.

2015. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtál!

Én is nagyjából úgy gondolom, mint te, ezért tartok tőle, hogy talán mégsem ezt kellene erőltetnem. Bár abban nem kételkedem, hogy ha elvégzem, szívesen csinálnám, mert szeretnék segíteni az embereknek, ha nem pszichológiát, akkor a gyógypedagógián belül végeznék pszichopedagógiát.

Inkább attól tartok, hogy a "reálos" képességek hiánya okozna problémákat, már a tanulás alatt. Nem csak átcsúszni szeretnék.

2015. febr. 12. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!