Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE kollégiumról tapasztalat,...

SZTE kollégiumról tapasztalat, vélemény?

Figyelt kérdés

Ide jelentkeztem. Szeretnék 1-2 infót kapni.

Milyen a kollégium felszereltsége,modern,régiszerű? Mennyibe kerül?

Melyiket érdemes választani ha SZTE-JGYPK-ra jelentkeztem?(közelség miatt)

Melyik amelyik nem ajánlott,vagy valami baj van vele.

Karközi vagy kari kollégium a jobb?

Képeket igazán nem találtam a szobákról,a koleszok honlapján találtam 1-2 olyan képet ami mutatja,hogy hogy is élnek az egyetemisták,(pl buli,vagy versenyek,farsang)de nem valami modern. És feltünően nem voltak sokan.

tapasztalatokat várok.Köszi.

tapsztalatokat szívesen fogadok.


2010. febr. 11. 13:37
 1/1 anonim ***** válasza:
74%

Én az Öthalmi diáklakásokban lakom, az új részben, ami most készült el.

Gyönyörű, tágas, új lakások, teljesen felszereltek (porszívótól a vasalódeszkán keresztül a mikróig minden van). Mágneskártyával lehet a lakásokba bemenni, tökéletesen működő biztonsági rendszer van. (Szülőket ez megnyugtatja.) Van ilyen kis öthalmi kocsma, ahol csütörtökönként buli van (nem hivatalosan meg minden nap lehet olyan szintet találni a házakban ahol épp megy a buli), de a csendesen elvonuló tanulóknak is nagyon jó hely. Annyiban jobb a kollégiumoknál, hogy nagyon szép, modern és új, meg ugye nem közös fürdő van, meg közös konyha, hanem minden saját, ahova be lehet rendezkedni. Vannak egyszobás lakások, ezekben hárman laknak, meg vannak három szobásak, ezekben hatan. A Cora tíz perc gyalog, nálunk mindenki ott vásárol be. Ez havonta 9000 forint, ami a lakások kényelméhez nézve szinte ingyen van.


Egyetlenegy égető probléma van, hogy ez a hely kinn van a város szélén, de még azon is túl. (A Budapesti úton, a Szeged tábla után valamivel.) Fél óránként jár be busz, a központba bejutni átszállással olyan háromnegyed óra. (Újszegedre még több idő.) Az utolsó busz tízkor indul ki a belvárosból, úgyhogy ha bulizni szeretnél, fizetned kell a taxit. (1500-2000 Ft.) A szegedi tömegkölekedéshez amúgy kapsz bérletet.


A Móra kolesz benn van a városban, a legtöbben oda jelentkeznek, de ahhoz szociálisan eléggé lerobbantnak kell lenni, hogy fel is vegyenek. Sima kolesz, egy pici szobában négy ágy meg négy szekrény, két szobához tartozik egy ilyen nappali szerű kiülős rész. Minden emeleten egy közös konyha, meg közös fürdő, wc. Aki szeret magában lenni meg elbújni a világ elől, az egy ilyen sima koleszban nem tud ilyet. De ha társaságfüggő vagy, akkor meg ez kell neked.


Az Eötvösbe első évben nem veszenk fel, max később, és csak ilyen öt egészes átlagokkal. Az a zsenik kolesza.


A Jugyusok általában a Telekibe mennek, mert az a Jugyu hivatalos kollégiuma. Ez kb. ugyanaz, mint a Móra, csak nem karközi.


A Károlyi az meg egy elég vad hely. Hatalmas, nagyon lepukkant, egymillióan laknak ott, és folyamatosan zsibvásár van. Nem szokták ajánlani. Habár akik szeretik a pörgést, meg nem bánják, hogy lepukkant, és bírják az állandó zajt, azok oda is mehetnek.


Most így ennyi jutott eszembe.

2010. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!