Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az általános iskolás "preferen...

Az általános iskolás "preferenciátok" mennyiben határozta meg a továbbtanulásotokat? Tehát amit általánosban szerettetek, azzal mentetek tovább? vagy esetleg amit egyáltalán nem, azzal?

Figyelt kérdés
2015. febr. 22. 21:57
 1/4 A kérdező kommentje:
És szerintetek ennyi idős korban már eldől, hogy ki milyen beállítottságú?
2015. febr. 22. 21:57
 2/4 anonim válasza:
Saját tapasztalatom alapján meg néhány ismerősöm alapján már ellehet dönteni minimum, hogy a gyerek humán vagy reál beállítottságú. Pl.: Van, aki mindig is a nyelvekből volt jó, a franciából aztán elment gimibe franciára, de az olasszal megismerkedett és jobban ment. Nyelv-nyelv és a franciát sem hanyagolta el. És ezzel kapcsolatos munka irányában is van. De arra is oda kell figyelni, hogy lehet az adott tantárgy még érdekelné is a gyereket, de jelen esetben nem vonzza az általános iskolás anyagrész és csak a későbbiekben kezd érdekessé válni számára. Vagy egyszerűen nem jól tanítják a suliban (ami gyakran megesik) vagy nem kedveli a tanárt és ezért elzárkózik a tantárgy elől. Ennek fordítottja is megeshet, hogy általános iskolában a tanító néni/bácsi kedvence volt, aztán középsuliban megkap egy szigorúbb kevésbé kedvesebb tanárt és elpártol inkább az adott tárgytól. Van akinél egyértelműen látszik mit szeretne és van olyan, aki mindenből jó és minden érdekli, meg ennek az ellenkezője, akit semmi sem érdekel, talán csak az osztályfőnöki órán való pihengetés.
2015. febr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
legfőképp a saját példámból tettem fel a kérdést, mert én általánosban minden tárggyal megvoltam, csak a matekot meg az angolt utáltam, de nagyon, egyszerűen nem bírtam felfogni őket, aztán pont megfordult :D és hogy van-e más is így :D
2015. febr. 22. 22:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem pont az lett az életpályám, amit ötödikes koromban eldöntöttem.
2015. febr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!