Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van lehetőségem ugyanarra az...

Van lehetőségem ugyanarra az egyetemre jelentkezni ahol egyszer már elhasaltam?

Figyelt kérdés
Idén újrajelentkeztem az egyetemre, személyes okok miatt szeretném újrakezdeni, gólyaként, jelenleg a 4. félévemben vagyok, 2 államilag támogatott és 2 költségtérítéses féléven vagyok túl. Ugyanannak az egyetemnek ugyanarra a szakára jelentkeznék (vagyis jelentkeztem), a kérdésem az lenne, hogy az egyetemről elbocsátás utáni évben van-e lehetőségem újrakezdeni az egyetemet, vagy vannak valamilyen kritériumok az adott egyetem újrakezdéséhez?
2015. febr. 24. 15:50
 1/6 TamásTóth ***** válasza:
Újrakezdheted, nincs köze egymáshoz a kettőnek, az elvégzett tárgyakat pedig el tudod fogadtatni tárgyekvivalenciára vonatkozva.
2015. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék semmit elfogadtatni, szeretném teljesen előlről kezdeni, és el is mondom a háttérsztorit:


Az ELTE-IK-ra járok, de egyszerűen annyira pocsék hozzáállásom volt az egészhez, nem önképeztem magam, nem kerestem segítséget a csoportokban, egyszóval iygekeztem egyedül boldogulni, azt is eléggé lazán. Tanultam az esetből, komolyabban venném az egyetemet, eltökélt vagyok, és nem a tanulással, hanem a hozzáállásommal van/volt a probléma. Mindenképp szeretném újrakezdeni, idén újrafelvételiztem, és szeretném is elvégezni, de egyelőre még nem tudok a TO-ra bemenni és beszélni, csak pénteken, viszont már nagyon izgulok, hogy egyáltalán van-e lehetőségem újrakezdeni.

2015. febr. 24. 15:58
 3/6 TamásTóth ***** válasza:
Van lehetőséged újrakezdeni, de a tárgyaid, amik megvannak azért fogadtassd el szerintem, annyivel elöbb végzel, illetve könyebb lesz a többi tárgyra koncentrálni
2015. febr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, remélem, több megerősítést kapok még másoktól is, illetve a TO-n is ezt mondják majd nekem. Van aki más hibájából tanul, van aki pedig a sajátjából. :)
2015. febr. 24. 16:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez így van. Új felvételi eljárás során újra felvételt nyersz, akkor mindegy, hogy elbocsátottak-e. Csak már kettővel kevesebb állami féléved van, szóval ezért is jobb lehet elfogadtatni teljesített tárgyakat. Persze te tudod, hogy megéri-e újra elvégezni őket. Sok sikert.
2015. febr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom csak az orvosin nem engedik újrakezdeni

ha egyszer elküldtek

2015. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!