Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » NAGYON FONTOS! Milyen nyelven...

NAGYON FONTOS! Milyen nyelven köszönjek a szóbelin?

Figyelt kérdés
Holnap megyek a Berzsenyibe nyelvi szóbelire, es amikor bemegyek a terembe akkor már angolul köszönjek, vagy akkor meg magyarul, es amikor leulok akkor kezdjek el angolul beszelni?

2015. febr. 26. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:

magyarul

aztán angolul is

2015. febr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg, amikor belépsz a terembe, akkor fognak üdvözölni; ha magyarul köszönnek, akkor te is köszönj magyarul, ha angolul, akkor értelemszerűen angolul.
2015. febr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát én idegen nyelven köszönnék inkább
2015. febr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmi jelentősége, teljesen mindegy. És nem te fogsz elkezdeni angolul beszélni, hanem majd kérdeznek.
2015. febr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha a Rigó utcai vizsga központot veszem alapul, ott ha bemész és meg mersz magyarul szólalni bármit, akár köszönés terén is már buktatnak meg és vágnak ki a teremből. Jelen esetedben én a helyedben angolul köszönnék, de szerintem sincs jelentősége.
2015. márc. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dehogy vágnak ki a teremből, ne terjessz már légből kapott hülyeségeket! A vizsgának rögzített, nagyon pontosan betartandó, államilag ellenőrzött szabályai vannak, ez nem valami kiskirályi palota.
2015. márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de én voltam a rigóban vizsgázni, és ott bizony kiküldenek a teremből, ha megszólal magyarul bármi is legyen az. Hogy te elméletben mit tudsz róla az egy dolog, a gyakorlat számít. Nem egy tanfolyamtársamat kizavarták onnét emiatt és megbuktak emiatt. Közben meg alapjáraton simán jó lett volna a vizsgájuk. Egyszerű ott nem szabad magyarul megszólalni. Ebben semmi rémisztgetés sincsen. Vagy te azért állítod az ellenkezőjét, hogy megbukjanak az ott vizsgázók, aztán fizethetnek újabb vizsgadíjat? Valószínűsítem, hogy ezért!
2015. márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért köszi, hogy jössz utánam mindenhová, hogy alaposan bele köss a válaszaimba. Tudnám, h hogy tartod nyomon, hogy hová írogatok épp. Eléggé érdekes, tán admin vagy?
2015. márc. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem hiszem el, az internet névtelensége sokmindent eltűr. Olyan szabály, hogy a teremben magyarul megszólalni nem szabad, nincs. Minden szabály, ami a vizsgával kapcsolatos, rögzítve van a jó sok oldalas vizsgaszabályzatban, ami ebben nincs, az nincs. A vizsgaszabályzat megsértése esetén panaszt lehet tenni az Oktatási Hivatalban. A vizsgateljesítményt részletes pontozási táblázat alapján adott pontokkal értékelik, senkit, aki a vizsgadíjat befizette, nem lehet kizavarni, és nem lehet valós teljesítményre nulla pontot adni. Hogy esetleg a csoporttársad téged is rászedett, és a bukását ilyen mesével próbálta veled megetetni, ez legyen a kettőtök dolga.

Ami pedig az üldözési mániádat illeti, ilyen alapon én is mondhatnám, hogy te üldözöl engem, mért lenne ez fordítva? Arra a racionális apróságra nem gondolsz, hogy esetleg mindketten ugyanazt a rovatot kedveljük, és ugyanazokat a kérdéseket találjuk meg?

2015. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De szánalmas vagy, mondjuk talán azért, mert ez egy régi kérdés, és én írtam ide elsőnek. Azért nem üldözhetlek én téged. De mint írtam nem érdekel, h mit hiszel el. Menj, azt próbáld ki. Aztán tegyél panaszt és majd rájössz a dolgokra.
2015. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!