Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítséget kitől kaphatok?...

Segítséget kitől kaphatok? Egy ördögi kőrbe kerűltem és szeretnék ki mászni belőle.

Figyelt kérdés

22 èves vagyok. Budapesten lakom. Az iskolai tanulmányaimat abba kellett hagynom közèp iskolás koromba. Azóta sem tudok talpra állni. Teli vagyok cèlokkal amiket nem bírok sehogy sem el èrni. Szüksègem lenne egy tanfolyamra ès egy èrettsègire.

Van valamilyen alapítvány ami ebbe tud segíteni?

Esetleg valaki aki jótèkonykodik ès segítene?

Nagyon nagy szüksègem van ezekre. Akármit el kezdek ...abba kell hagynom az iskolátlanságom miatt ..

Kèrem adjanak tanácsot.



2015. febr. 28. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem igazán értem, hogy 22 évesen mi akadályozz meg téged abban, hogy dolgozzál. Gyárakban, mekikben 8 általánossal már lehet dolgozni.

Estin vagy levelezőn bármelyik budapesti kerületben el lehet végezni egy szakmai tanfolyamot vagy le lehet érettségizni. Vannak iskolák ahol évi 15.000 forint csak az érettségi, és ez tényleg nem nagy ár érte. Tanfolyamnál meg az iskolában érdeklődhetsz, hogy milyen esetben ingyenes és jár-e neked. De ha nem, akkor is dolgozol, és ki tudod fizetni.

2015. febr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt tényleg csak az a megoldás, ha dolgozol és mellette tanulsz. Nehéz. Én az egyetemet csinálom munka mellett, macerás is megoldani, hogy az ember mindenhol ott tudjon lenni, és persze miután lehúztam a 8-9 órám, ülhetek le tanulni vagy beadandót írni. Vagy bent maradok túlórázni, hogy másnap előbb eljöhessek, mert a könyvtár, tanulmányi csak munkaidőben van nyitva.


Nézz utána, milyen iskolákban tudsz esti vagy levelező tagozaton érettségizni. Lehet, hogy költsége van, de valószínűleg találsz olyat, ahol nem kell fizetned se. De a tanulást semmiképp nem úszhatod meg.

2015. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Termèszetesen ezekkel tisztában vagyok. Ha így menne nem lenne kèrdèsem. 2 kis gyerekkel ès az èdes anyámmal lakom.500ft om sincs ..nem ,hogy 15ezer. Tudom mi mennyibe kerűl. De nekem egy alapítvány vagy egy kölcsön kellene!
2015. febr. 28. 13:22
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

első vagyok. Én anyaként az ikrekkel akik akkor voltak 5 évesek és 2 műszakban dolgoztam. Volt, hogy hétvégén is.

A kicsikre ilyenkor az anyám vigyázott. Nyomdában dolgoztam, szóval nem ülő munkát végeztem, hanem pörögni kellett rendesen. Mégis 33 évesen elmentem és estin leérettségiztem. Ha nekem sikerült, neked is menni fog.

Egészséges vagy. Senki nem fogja helyetted fizetni a tanulmányaidat. Sem egy alapítvány, sem egy jóakaró. Ha dolgozol akkor nem 500 forintod lesz. Azért azt ne mond már, hogy havi 1000-1500 forintot nem tudsz az iskolára szánni. Előbb keres munkát magadnak. Ne kifogásokat gyárts hanem tegyél is meg mindent, hogy tudj haladni az életben.

2015. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A tanulás a cèlom. A haladás a jövő. Egy a baj. Anyagiak.. Ha ez meg oldódna 1 èven belűl minden körülöttem! Segíthetnèm a családomat ès saját magamat is.
2015. febr. 28. 13:34
 6/12 A kérdező kommentje:
Dolgozom... Albèrlet ,jelzálog ès 2 kis gyerek van velünk. Akárki akármit is mond itt csak ez segíthet...könnyű tanácsot adni . Kár ,hogy nemugyan az minden háztartás. Most nem lenne ennyi problèma. Köszönöm a komenteket. Mindent tudtam .A kèrdèsemre megoldást nem találtam.
2015. febr. 28. 13:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a baj. Az a baj, hogy nem jártál utána. Az első iskola, amit megnéztem, kiemeli, hogy esti és levelező tagozaton NINCS tandíj és nincs vizsgadíj.

[link]


Pont az alapítványi iskolák azok, amik többtízezret legombolnak rólad minden évben.


Ezért azt tanácsolom, hogy mindenképpen járj utána, nézz körül, hogy milyen iskolák vannak a környékeden, ahova mehetsz. Hívd fel a tanulmányi osztályt, érdeklődj a díjakról. Vagy csak írj emailt. Leérettségizhetsz, sőt az első szakmád is megszerezheted ingyen, ezt az állam biztosítja mindenkinek. Élj ezzel a lehetőséggel!

2015. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na köszönöm az első èrtelmes választ! Írtam is az iskolának. Nem voltan tisztába vele ,hogy az alapítványoknál is kèrnek pènzt. Sajnos nincs pcm ezèrt nehèz keresgèlnem. Nagyon köszi!
2015. febr. 28. 13:58
 9/12 anonim ***** válasza:
Na ez tényleg jó ötlet -
2015. febr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még másik helyen (suliban) is lehet hasonló
2015. febr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!