Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai világban,...

Szerintetek a mai világban, Magyarországon mennyire gyakori vagy éppen kiemelkedő, ha egy diák két nyelvvizsgával távozik a gimnáziumból?

Figyelt kérdés

Én személy szerint két nyelvvizsgával fogok távozni, egy éve csináltam meg az angol középfokút, most februárban a német középfokút. Büszke vagyok magamra, mert a német nekem nagyon nagy mumusom volt. És elgondolkodtam. Ahogy körbenézek a 31 fős osztályomban, talán 5 embernek van nyelvvizsgája angolból (előkészítős osztály voltunk), és más nyelvből rajtam kívül senkinek sincs, egy két ember szeretne még érettségi előtt egy másik idegen nyelvből vizsgázni. Az évfolyamtársaimat nem nagyon ismerem, mert nem vagyok az a hűde nyitott, barátkozós típus. A válaszotok "nem számít", én így is büszke vagyok magamra mert nekem a német tényleg nagyon kemény volt, 12 éve tanulom, évekkel ezelőtt volt egy nyelvvizsgám de az nem sikerült, és sokat szenvedtem is vele, tényleg "nagy dolog" számomra hogy sikerült - nem fényezni akarom magam mielőtt valaki beszólna.

Egy-két, már elballagott ismerősömről tudom, hogy nekik felső fokú nyelvvizsgájuk volt, egyiknak angolból, másiknak angolból és egy középfokú olaszból, de mivel másokat nem nagyon ismerek, így vetődött fel bennem a kérdés.

Szerintetek a mai világban sokan tesznek nyelvvizsgákat a gimnázium évei alatt, vagy még mindig kevés az ilyen diákok száma?



2015. márc. 5. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:

nem kiemelkedő.de jó,hpgy megcsináltad.a munka világában sokat számít a papír,

ismerek olyat,aki anglisztikára jár,de megszólalni nem tud angolul...de legalább majd lesz róla papírja.


szerintem nem az kéne,hogy számítson, hány papírt gyűjtesz be,hanem,hogy van e mögötte használható tudás.

2015. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem angol felsőfok, német közép. Mi is előkészítős osztály vagyunk.


Nekem egyik sem volt nehéz (bár a németet nehezebbnek mondanám), mindkettő 90% felett sikerült.

2015. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mi 30 fős osztályunkból egyedül a legjobb barátnőmnek és nekem lett 2 nyelvvizsgánk érettségiig.
2015. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A magyarországi egyetemek raktáraiban kb 50000 kiadatlan alapszintű diploma van, amiket csak azért nem vehettek át, mert tulajdonosuknak még nem sikerült egyetlen nyelvvizsgát sem letenni. A PhD fokozathoz már 2 db nyelvvizsga kell a legtöbb helyen és szintén vannak olyanok, akiknek már csak ezek valamelyike hiányzik a doktoravatáshoz.
2015. márc. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!