Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha csak abszolutóriummal...

Ha csak abszolutóriummal (végbizonyítvánnyal) végzek egyetemen, de nem diplomázom az mennyire számít elpocsékolt éveknek, pénznek, mennyivel kevesebbet ér munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Már ott tartok, hogy görcsben van a gyomrom minden reggel, este, nem tudok tanulni, már végeztem minden tárgyammal, kapnék abszolutóriumot és kész.

Ami motivál, hogy még diplomázzak az a szüleim, mert nekik pénzbe került, hogy járjak (államilag finanszírozott voltam, de a lakhatást ők állták) és nem tudom, mennyire számítana elfecsérelt időnek számomra az életemből és kidobott pénznek számukra ha csak végbizonyítványom lenne, diplomám nem.


Amit még nem tudok, hogy a munkaerőpiacon így mennyivel vagyok előrébb, mint akinek csak érettségije van és mennyivel hátrébb, mint a diplomások.



2015. márc. 12. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem diplomázz le. Ha eddig eljutottál, akkor már az is meglesz. Ne görcsölj feleslegesen, te is tudod, hogy a diplomával többre fogsz menni.
2015. márc. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor az államvizsgára tanulsz? Vagy most épp hol vagy, mert - lehet én vagyok butus -, de most nem tudom, hogy épp hol állsz :). De egyébként mindenképp diplomázz le, mert ha rákérdeznek, mit mondasz? Hát, kérem nekem görcsben volt a gyomrom minden reggel? Ezzel a lendülettel húzták ki a nevedet mindenhonnan, mondván "nem bírja a stresszt, nem ide való".
2015. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

még szakdogával szenvedek, az is olyan, hogy írok egy bekezdést és órákig ülök a word kattogó kurzora előtt sírva

tudom, hogy mit kellene tennem, de már nagyon rámentek erre az idegeim, már régóta nem tudtam végigaludni egy éjszakát a pánikrohamok miatt

2015. márc. 12. 16:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A diplomamunka és annak megvédése igazolja, hogy képes vagy alkalmazni azokat a dolgokat amit tanultál. Az egész egyetemi képzés legfontosabb része a témavezető által irányított kutatómunka, szakdolgozatkészítés.


Ha elfáradtál, kimerültél, akkor pihenj egy kicsit, de utána fejezd be az egyetemet!

2015. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De mire mentek rá az idegeid? Mire jársz? Nem értem, mi az oka ennek az elkeseredettségnek. Nem szereted, amit tanulsz?
2015. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindig is bajom volt az élőszóban való megnyilvánulással. Annyira ráparáztam annak a gondolatára, hogy államvizsgáznom, szakdolgozatvédésen szerepelnem kell, hogy aludni már rég nem tudok, a sírógörcsöket már megszoktam, mindennaposak, enni csak összevissza tudok, valamit kihányok, valami megmarad. Roncs vagyok. Nem tudom miért lett ez. De a legjobban a takaró alatt érzem magam egyedül, vagy a fürdőkádban forró vízben és nem akarok látni senkit.

Volt egy barátom, szeretett, de már neki is sok volt az "önsajnálatom".


Egyszerűen elegem van és már csak élni szeretnék enélkül a gondolat nélkül, hogy nekem ott kelljen lennem. Tudom, hogy röhej és már nem parázik rá ennyire, de nekem így sikerült.

2015. márc. 13. 17:41
 7/8 A kérdező kommentje:
*más nem parázik rá ennyire
2015. márc. 13. 17:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp fejezd be az egyetemet ha már eddig eljutottál. Ha máshogy nem megy akkor pihenj rá egy fél évet és a következő félévben leadod a szakdogádat meg leállamvizsgázol.

Én is ezt csinálom. Most végeznék, áprilisban kéne leadni a szakdogámat de még nagyon nem vagyok kész vele. Február óta dolgozok 10 órában, és mellette nem tudtam megírni, folyton görcsöltem, hogy nem lesz kész... ezért eldöntöttem, hogy majd következő félévben adom le inkább. Addig nyugodtan meg tudom írni, nem kell idegeskedve sietni vele.

2015. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!