Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a magyar oktatási...

Szerintetek a magyar oktatási rendszer miben rossz? Felelős e az oktatási rendszer a munkanélküliségért?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

egyáltalán nem gyakorlatias, magolni tanít de nem problémamegoldásra, nem gondolkodásra. kevés hangsúlyt fektet a szakmai képzésekre, szakmunkás képzésekre.


2. kérdésre, inkább a (mindenkori) kormány felelős érte szerintem.

2010. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Írjátok már le még hány évesek vagytok és a végzettségeiteket?

2010. febr. 16. 19:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
28N kereskedelmi bonyolító (export import)
2010. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemek csak a pénzre mennek.

Évente több ezer jogászt termel ki magából, akik nem tudnak elhelyezkedni, mert rengetegen vannak. Most lehet jönni a sok marhasággal, meg a felvis féle propagandákkal, meg az egyetemi reklámokkal, hogy hű de jó szakma a jog meg a bölcsész, de a valóság az, hogy sokan szenvednek mert nem találnak munkát.

Ennek pl. semmi értelme sincs... A kormány meg nem tesz semmit ez ügyben...

Ennek így mi értelme? A sokból még többet csinálni? Érdekes, hogy az állam kezében van az oktatás, de ők nem tesznek semmit. Manapság már szabad piaci versenyhez lehet hasonlítani az oktatást...

2010. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Csatlakozom az előbbiekhez. A lényeg, hogy diploma legyen, azzal már nem törődnek, hogy melyikből van kutyasok=> munkanélküliség. A gyakorlatokat - talán - a műszerész, forgácsoló stb.-nél komolyan veszik, de pl.: a szocmunkásképzésnél nem olyan biztos. Pedig elvileg emberekkel foglalkoznának...
2010. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
a magyar oktatási rendszer egy az egyben működésképtelen->nem látja el a feladatát. én 2 év középiskola után jöttem rá erre és azóta el is határolom magamat tőle. külföldön tanultam (írország) nem túl komoly keretek közt de az is sokkal színvonalasabb volt, én most vagyok 18 éves és üzletkötő managerként dolgozom érettségi nélkül.
2010. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

27F Főiskolai gépészmérnöki


Siralmas amit a mai gyerekeknél látok! Mindenféle kretén írhat manapság tankönyvet!

Tele rakják színes ábrákkal hogy színezd ki a kétharmadát, meg hogy rajzolj olyan házat amin 3 kémény van, és hasonló baromságok. A gyerek meg lesz@rja hogy mi a lényege a mateknak, csak rajzolgat meg szinezget.


Hatodikban még nincs biológia, se fizika, se kémia. Semmit sem tanulnak, ami az alapot jelentené egy későbbi tanulmányhoz.


A tanároknak nincs jogkörük fegyelmezni, és sz@rnak rá hogy a gyerek érti-e vagy sem.


Persze később sem lesz jobb!

Belénk verték hogy függvények, meg hogy függvényanalízis, és egészen főiskola 3-4 -ig azt sem tudtam hogy az jó-e valamire, pedig még gimiben is sokat vettük a függvényeket.


Minden teljesen elméleti, de az elméletnek is ritkán mutatják meg az alapját. Sokszor középről kezdik és elvárják hogy megértsd.


Az ember nem hitte volna, hogy egy bizonyos béka bizonyos testrésze alá is lehet süllyeszteni a színvonalat, de a mai helyzetet elnézve, még ez sem a padló!


A felelősség mindenkor a rendszeren van. Ha a család és oktatáspolitika párosul egy olyan kultúrális közeggel ahol a fejlődés a cél, akkor a szellemi élet is virágzik.

De ha a kereskedelmi tévé és a szennymédia mocskán nevelkedett, szülői szigort nélkülöző, amcsi-liberális neveltetésű, tanulni nem akaró, agyilag és erkölcsileg züllött fiatalság kinevelését szolgálja a hatalmon lévő banda akkor nagyon sötét jövő elé nézünk!!!


A demokrácia nem olyanoknak való mint akik most ebben az országban élnek, mert bebizonyosodott tény, hogy az évszázadok óta tartó nemzethanyatlás a rendszerváltás óta újult erőre kapott.

A politikai közélet színvonala az óvodai homokozóét sem éri el, a korrupciónak és a lopásnak pedig kedvez a tudatlan, átverhető embertömegek kinevelése.


Szigor kellene, felelősségre való kényszerítés, és példamutatás az egész országra nézve!

Amíg ez hiányzik, és mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy az amerikai filmekben látható, addig senki nem fogja törni magát, hogy egy magasabb szellemi és képzettségi szintre kerüljön, mert azért küzdeni kell!


A történelem tanárom szerint annakidején azért neveltünk ki annyi Nobel-díjas tudóst és sok más feltalálót, mert Klebensberg Kúnó egy erős és színvonalas oktatási rendszert hozott létre.


Ahogy elnézem, olyanná válik a világ mint az Usa lakossága. Lesznek a nagyon okosak és dörzsöltek, akiké a hatalom és a pénz, és a nagyon hülyék akik mindezt biztosítják az előzőeknek.

2010. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

szerintem az oktatási rendszerben tudatosan nem tanítanak meg gondolkodni, mert a birkanépet könnyebb vezetni.

hát igen, logaritmus, deriválás... én is tanultam, de hogy mi ennek a gyakorlati lényege azt nem tanítják. pedig van hétköznapi életből vett haszna.

2010. febr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Nem felelős. A cégek többségénél létszámhiány van. Az emberek 12-14 órákat dolgoznak. Minden cég csökkentett létszámmal üzemel és ehhez semmi köze az oktatásnak, inkább az adórendszernek van.
2010. márc. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Templeton Peck válasza:

Villanyszerelő vagyok egy iskolába, öregemmel óvodás korom óta mentem villany szerelni, meg mellette pár év szakmai gyakorlatom van, rendre meg tudok egy mérnököt fingatni a műszaki iskolába...

Aztán van olyan tanár aki tv rádió műszerész volt előtte, de cseszett elárulni a tudományát szakképzés alatt.

Van olyan tanár aki konkrétan bevallotta nekem, hogy azért van tanárként ott, mert elege van a maszekból.

Na innentől mit mondjak erre, csupa kiégett szakember, vagy ha van sütni valója akkor vagy eszköz nincs, vagy sajnálja a tudását. Vagy a 3. opció még, hogy 0 szakmai gyakorlata van friss diplomásan beült tanítani aztán neki a legnagyobb a pofája.

2016. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!