Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek se parázzak...

Szerintetek se parázzak ennyit az érettségin, ha úgyis csak OKJ-re megyek tovább?

Figyelt kérdés

4 tantárgyból fogok érettségizni: magyar, matek, töri és német.

A matek valahogy nem izgat, jó lesz nekem a kettes is, német az csak játék a betűkkel, mert van már egy nyelvvizsgám, és mindent renedesen tudok.

A magyar az olyan, hogy megtanulom majd a 20-20 tételt, és lesz ami lesz (elég laza tanárunk van és sajnos senki nem veszi komolyan ezt a tantárgyat + nagy alapokkal sem rendelkezünk...)

De a töri egyszerűen megfélemlít! :D A suli legszigorúbb tanárja tanít minket, mindent precízen elvár tőled, stb, stb, szóval tényleg szigorú és már túl alapos: ezért is félünk az érettségitől, mert tisztában vagyunk azzal, hogy mennyit nem tudunk :D

Az ismétlésbe pedig teljesen kezdek bedilizni. Van 70 tétel amit vele ismétlünk az írásbelire + a 20 szóbeli (amit nagyvonalakban szintén jó lenne addigra tudni, bár azokat a témákat fedi le, ami a 70-be részletesen benne van)

Itthonra marad nekünk majd a 70-ből 40 ismételni való az írásbeliig (amit az ő óráival párhuzamosan csináljunk!)

Szóval teljesen elvesztem!!! Tényleg túlparázom? A szüleim szerint igen! Ők azt mondják, hogyha eddig 5-ös voltam töriből általános iskolától gimiig akkor majd írásbelin is legrosszabb esetben lesz egy hármasom, a szóbeli tételeket pedig ha megtanulom, akkor majd felhúzom négyesre, vagy teljesen jó lesz a hármas is.


Köszi a véleményeket, és bocsi a kuszaságért, de most teljesen össze vagyok kavarodva! :D

18/L


2015. márc. 18. 17:12
 1/5 TamásTóth ***** válasza:

Ha közép érettségiről van szó, akkor attól ne parázz, a közép szintű érettségi szinte minden tárgyból egy vicc közeli szint.


Töriből lehet használni az atlaszt, amibe szinte minden évszám benne van és a legtöbb kérdést nagyon alap tudással meg lehet válaszolni. Vannak kérdések, amikhez a válasz ott van egy elöbbi kérdésben például.


Nekem úgy lett 80% a Töri irsábeli+szóbelim, hogy csak a szóbelire tanultam a tételeket, irásbelire semmit, csak amit órán vettünk.

2015. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!! :) Most megnyugodtam. Már nem akarom kikészíteni az idegeimet ezzel a sok ismétléssel. Persze mindent megteszek majd a jó teljesítmény érdekében :D
2015. márc. 18. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy érettségin csak előnyt jelent, ha nagyobb volt veletek szemben az elvárás, ugyanis ezzel rá voltatok kényszerítve arra, hogy kialakuljon bennetek egyfajta humános logika, ami nagy hasznotokra lesz :D
2015. márc. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én utólag azt tudom neked mondani, hogy halvány lila gőzöm sincs, hogy miért tanul bárki is bármit a középszintű történelem érettségi írásbeli részére (de még a szóbeli is abszolválható egy négyesre nulla tanulás nélkül). Mindent a kezedbe adnak, az atlaszban nézd meg, mi hol van, aztán csukd be, és tedd el. Majd májusban újra találkoztok :)).
2015. márc. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!!! :)

Elhatároztam, hogy végig nézem az eddigi érettségiket, aztán csáó! :D

Legalább ad egy kis biztonságérzetet.

2015. márc. 19. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!