Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak akkor lehet valaki tanár...

Csak akkor lehet valaki tanár ha osztatlan képzésre jelentkezett (2014) vagy van rá esély, hogy alapképzés után még elmehetek tanári mesterre?

Figyelt kérdés
Nyelvszakos alapképzésre járok tavaly szeptembertől, most kell minort választanom. Futólag hallottam valakitől az egyetemen,hogy ha valaki minort választ(nem specializációt, amit én választani akarok) akkor elvileg bizonyos pedagógiai, pszichológiai modulokat kötelező elvégeznie a minoron belül és akkor azzal még lehet tanári mesterképzésre jelentkezni. Elvileg az csak abban az esetben van így ha valaki minort, nem pedig specializációt választ és a minorok közül is olyat ami tanárképes, tehát pl. nem kommunikáció-és méditudományt. Bár én specializációt akartam választani, azért mostanában elgondolkodtam a minoron is. Mennyi a valóságalapja annak amit hallottam? Előre is köszi!
2015. márc. 22. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Most két küönböző dolgot kérdezel. Osztott tanárképzésnél volt kötelezően előírt pedagógiai-pszichológiai modul, ha tanári MA-ra akartál menni (természetesen a minor mellett). Hogy az alapszakkal hogyan lehet majd az osztatlan tanárképzés bevezetése után tanári képesítést szerezni, az még a jövő zenéje, de valószínű, hogy a kiegészítő képzések megmaradnak.
2015. márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt most nem igazán értem, de remélem még érkeznek majd válaszok.
2015. márc. 22. 13:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Ugyan azt kérdeztem... feltettem azt a kérdést,hogy mennyi a valóságalapja annak amit hallottam, vagyis,hogy lehet még tanárira menni alapképzéssel is, bizonyos modulok elvégzése után. A kérdésem is ugyan erre irányult, persze ott még nem ilyen részletesen írtam le. Lehet-e alapképzés után tanárira menni az új rendszerben?
2015. márc. 22. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:

"feltettem azt a kérdést,hogy mennyi a valóságalapja annak amit hallottam, vagyis,hogy lehet még tanárira menni alapképzéssel is"


- Bocs, de ez nem jött le, és igazából visszaolvasva nem is hangsúlyoztad, hogy Te arra gondolsz, MÉG mindig lehet minor+pepszi modul-lal továbbtanulni alapszak után, és nem csak általánosságban kérdeztél rá a korábbi gyakorlatra.

Már egy ideje pedzegetik, hogy az eddigi osztott tanárképzésre már nem sokáig lehet jelentkezni. De lehet, hogy a kiegészítő tanárképzés megmarad, viszont az csak egyszakos, és jelenelg csak úgy lehetne jelentkezned rá, ha már az MA is megvan.

2015. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kiegészítő tanár képzés? egyszakos? Ha már a mester is megvan? Na jó, ezek szerint én el vagyok tévedve :D Azt hittem,hogy a tanárképzéshez csak egy alapképzés kell, és maga a tanárképzés lesz a mester. Illetve mit értesz az alatt,hogy az egyszakos? Én úgy tudom,hogy két szakkal lehet tanárnak menni, tehát kell egy minor is a főszak mellé(sajnos, mert én minort nem szívesen választanék, mert a választék elég pocsék nálunk minorból).
2015. márc. 23. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!