Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel az emelt...

Hogyan készüljek fel az emelt szintű történelem érettségimre a lehető legjobban?

Figyelt kérdés

Történelemből mindig is jó voltam emellett érdekel is. A továbbtanulási terveimhez szükséges az emelt szintű vizsga de ezzel kapcsolatba viszont bajban vagyok.


A jelenlegi tanulási stratégiám az, hogy egy adott "időszakról" mondjuk a Róma a császárság a korában, szóval ennek a lényegét vázlatosan kijegyzetelem fontosabb évszámokkal, előzményekkel illetve hozzáolvasok a témához mondjuk internetről vagy más könyvekből is. /Jelenleg a Szávay könyvekből tanulok főleg/


Viszont most nézegettem csak meg jobban az eddigi emelt szintű érettségiket/tudom korábban kellett volna mielőtt jelentkeztem/ és most úgy látom hogy egyáltalán nem ilyen úgymond lexikális tudásra mennek rá, hanem ezekre a forrásokra. Igen tudtam korábban is hogy ilyen forrásközpontú a töri érettségi de azért erre nem számítottam.


Olyan dolgokat kell legtöbbször kiszedni a forrásból hogy az elképesztő. Például egy történetíró ír valakiről, és akkor abból kell kitalálni hogy kiről van szó. Oké ha nagyon egyszerű lenne, akkor nem izgatnám magam de:


Például az egyik előző érettségiben is Sulla volt a megoldás, de komolyan én a büdös életben nem jöttem volna rá magamtól a forrásalapján, pedig a római történelmet őszintén tényleg nagyon alaposan megtanultam.


De elmondható hogy a forráselemzés nagyon nem tartozik az erősségem közé /ami nem csoda hiszen töriből a 4 év alatt egy forrást nem csináltunk/.


Szóval az lenne a kérdésem hogy ti milyen tanulási stratégiával készültetek fel az emelt töri érettségire.


Tudom hogy hosszú lett de nagyon fontos lenne a segítség:D


Köszönöm a válaszokat!!:)


2010. febr. 17. 19:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Pár javítás: kapcsolatban, Száray könyvek
2010. febr. 17. 19:40
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt gondolom a Száray könyvekből tanulsz,és nem Szávay-ból. Nem tudom,melyik változat van meg neked, a régi, vagy a forrásközpontú. A régiben is elég sok forrás van. A forrásközpontúhoz nem volt még szerencsém. Másrészt meg gyakorolj! Vannak feladatgyűjtemények, zöld színűek, abban is közreműködött Száray, azok elég hasznosak. Évfolyamonként bontva van, az a címe, hogy Feladatgyűjtemény az új történelem érettségihez. Sok sikert!
2010. febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindkét típusú könyv megvan. Ok megpróbálom beszerezni:)
2010. febr. 17. 19:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudnod kell, hogy csak olyan kérdések, képek, források, ábrák találhatóak a kétszintű érettségiben, amelyek a forrásközpontú Szárayban benne vannak.


Mondjuk én már láttam olyat is, hogy egy kor társadalmáról kellett volna mesélni egy kép alapján, s az a kép a Nemzeti Tankönyvkiadó Történelem 7.osztály tankönyvből volt. Szóval érdemes olvasgatni ezeket a forrásokat, képeket, mert sokszor segíthetnek is. Ha kijegyzeteled az már egy fél tanulás. Csak párosítsd mellé ezeket a forrásokat.


Ne ijedj meg ettől az egésztől, ha szereted a törit, tanulod is, akkor nem szabad, hogy problémát okozzon.


Próbálj nem elveszni a szöveg rengetegében, s kiszűrni a lényeget.


Sok sikert!

2010. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!