Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kitől kérhetnék segítséget?

Kitől kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, és le szeretnék érettségizni, viszont tanulási problémáim vannak. Nagyon nehezen tudok megtanulni dolgokat, valamit egyáltalán nem, de vannak dolgok, amit pillanatok alatt elsajátítok. Mi lehet a bajom? Diszlexiás vagyok?

2015. márc. 31. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább nem vagy tanulékony.
2015. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy dyslexiás vagy.Eddig mit csináltál? Hogy ment a tanulás? Milyen iskolai végzettséged van?
2015. márc. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Iskolai végzettség: 8 általános és gyárakban dolgoztam (jelenleg is), de szeretnék változtatni ezen. Úgy érzem többre vagyok hivatott. Pár évvel ezelőtt jártam egy évet levelezőszakra (az átlagom jó volt), de az akkori munkám miatt nem tudtam továbbvinni a sulit. Maga a tanulás nagyon nehezen megy, nem tudok odafigyelni, a fejem telis-tele mindenféle gondolatokkal, amik elvonják a figyelmemet a tanulásról, ép úgy, mint egy kisgyereknél.
2015. márc. 31. 12:02
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Kifejezetten jól írsz, nem hiszem, hogy különösebb gondod lenne. Csak már felnőtt vagy, ezer gondod van, a gyakorlatból is kijöttél, nyilván nem tudsz úgy koncentrálni az anyagra, mint egy 12 éves, akinek a tanuláson kívül a gépezés a legfőbb gondja.
2015. márc. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedves vagy, de félek...
2015. márc. 31. 12:19
 6/7 A kérdező kommentje:
Gyermekként rosszabb volt a helyzet. Folyamatosan elégséges voltam minden tantárgyból, bármennyire is igyekeztem.
2015. márc. 31. 14:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nézd, ha ilyen félelmeid vannak, kérdezz utána az iskolában, biztos tudnak ajánlani szakembert, aki megvizsgálja, hogy diszlexiás vagy-e. De az ilyesmi már gyerekkorodban kiderült volna.
2015. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!