Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi ösztöndíj jogosultság...

Egyetemi ösztöndíj jogosultság? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha idén ősszel kezdem meg tanulmányaimat külföldiként egy magyarországi egyetemen, akkor milyen ösztöndíjakra vagyok jogosult? (magyar állampolgárságo természetesem van, szüleim elváltak)

Neten keresgettem, de nem tudok rajta eligazodni... Esetleg tud valaki valami konkrétumokat?

Köszönöm



2015. ápr. 1. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha államilag finanszírozott szakra mész, akkor ugyanazok illetnek meg, mint a magyarországi diákokat.
2015. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"magyar állampolgárságo természetesem van"


Ugyanazt kapod, mint más. (sőt szerintem az emelt szociális támogatást is megkapnád)

2015. ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#1: Sajnos nem vagyok tisztában az ottani ösztöndíjakkal, esetleg egy kicsit részletesebben is leírnád?


#2: Az emelt szociális támogatás kb mekkora összeg?

Ez az emelt szó kicsit bezavart, mindenkinek van szociális ösztöndíj, de a szociális helyzetet figyelembe véve, valakinek emelt?

2015. ápr. 1. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt értem emelt alatt, hogy megkapod a maxot. Nálunk így nevezik.

Szerintem ezt olvasd el ezt a kis írást, és nagyjából kezd majd derengeni ez a része:

[link]


"- a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíj."

Ezt nem vagyok benne biztos, hogy megkapod.

2015. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!