Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémia kísérletek. Csak...

Emelt kémia kísérletek. Csak ennyit kell elmondani?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan kísérlet van, amihez 3 mondatnál többet nem igen tudok mondani. Pl. az egyik ilyen, hogy réz(II)-szulfát és vas(II)-szulfát oldatot levegőn állni hagyunk és mi történik?


Itt ennyi lenne, amit hozzáfűznék:

CuSO4 - kék

FeSO4 - halványzöld

A levegőn a Fe(II) oxidálódik, Fe(III) keletkezik, ami barna.

A réz(II) színe változatlan.


2015. ápr. 2. 08:13
 1/2 anonim ***** válasza:

sajnos nem tudok az anyagban segíteni, de az biztos hogy ennyi nem elég. én jártam kémia emelt faktra, és kellett a kísérlet alapos leírása, tapasztalat, amit leírtál. és a magyarázat!!! az biztosan kell legfontosabb!

ide jöhetnek az egyenletek is, meg hogy mi miért történik.

csomó kísérlet ki van dolgozva a neten, akár videó formában is! használd azokat is

2015. ápr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hozzáteheted még azt, hogy miért kék a réz-szulfát oldat (komplexképzés: Cu2+ + 4H2O = [Cu(H2O)4]2+ » A tetraakva komplex okozza a kék színt. Esetleg kitérhetsz arra is, hogy a önmagában a réz-szulfát kristályok fehérek, csak víz/kristályvíz hatására lesznek kékek.)

Amúgy szerintem elég ez is, amit elmondtál. Az utóbbiak is csak a teljesség igénye miatt. :)

2015. ápr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!