Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell lángvágózni?

Thepityu kérdése:

Hogyan kell lángvágózni?

Figyelt kérdés

Hány bár oxigén/gáz kell hozzá?

Oxigént maxra tekerjem már a melegítéshez is ? (nem a vágó oxigénre gondolok,azt ha jól tudom hevítés után kell ráadni )



2015. ápr. 2. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
inkább nem lángvágóz! mert még megégeted magad! ha nincs lángvágód hogyan csinálnád?!
2015. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
bocs előző vagyok, látom van géped, de ha azt sem tudod hogyan kell kezelni, inkább hagyjad! ide szaktudás kell!
2015. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

sima pisztollyal? felhevüléskor elzáród egyszerüen az acetilént.

Az alap nyomás a szokásos 0.4 Ace, és 1.5 Oxi. bar

Újra gyújtás a forró anyagról gáz visszaadással.


Visszaégés gátlók legyenek!

nézd meg :


https://www.youtube.com/watch?v=gkCvMW-S88A

2015. ápr. 3. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Mivel szeretnél vágni acetilén vagy PB? Vágópisztoly kell hozzá,nem az ami a videón szerepel!
2015. ápr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Acetilén,és vágó puska.Nem oxigénes kifújás.

Ahogyan én tudom:

Oxigén 5 bár,acetilén 1 bár.

Begyújtom,semleges láng,melegítem,amikor átmelegszik extra oxigén kinyit és fúj.Csak elég érdekesen működik ez a vágópuska,mert ahogy adom rá az extra oxigént,valamiért gázdússá válik a láng,ha pedig feltekerem az oxigént akkor meg már annyira oxigén dús lesz,hogy a melegítésnél szét akarja fújni.

2015. ápr. 8. 19:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Kicsi az oxigén nyomása vagy túl kicsi a bejövő keresztmetszet. Lehet, hogy a visszaégésgátló cseréje oldja meg csak.
2015. ápr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a tippet.Egyik szaki szerint,miután bealitottad,rá kell adni a az extra oxigént,és ujból álítani...majd ezzel melegíteni amit igy kaptunk,de ezen mint mondtam túl oxigén dús.
2015. ápr. 10. 21:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Fúvókatisztítás oké?
2015. ápr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen,kitisztítottam nyitott oxigénnel.
2015. ápr. 11. 12:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha keményebb (gyorsabb) a láng, akkor nem csökken a probléma valamelyest? Esetleg jó sziszegős, de nem redukálónak tűnő (a lángmag hossza a szélessége 10-szerese körül) az alapláng, akkor nem oldódik meg?
2015. ápr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!