Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek 90%-os közép...

Szerintetek 90%-os közép angol érettségi után érdemes megpróbálnom a középszintű nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 9. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsga nem középszintű, hanem középfokú. Lehetséges, hogy sikerül 60%-ra, de azért érdemes még rákészülni: szókincsfejlesztés, összetettebb szövegek, hivatalos levél - azért a kettő minőségileg más.
2015. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
74%
Szerintem menj el egy próba középfokú nyelvvizsgára én is voltam és én átmentem. Valahol teljesen ingyenes, de valahol fizetni kell, de nem drága. Nyelvvizsgára felkészítő kurzusok is vannak azok is hasznosak.
2015. ápr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Nem kéne, kb. 1 év múlva, addig nem valószínű, hogy eljutsz a kívánt szintre.
2015. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
1000%, hogy nem kell a 90%-os érettségi után egy év!!! Néhány hónap.
2015. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazából már eltelt egy év, és jártam is tanárhoz, de csak heti egyszer, és valamennyit fejlődtem is, de még nem vagyok biztos magamban.
2015. ápr. 9. 21:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Vannak fenn a nyelvvizsgák honlapjain mintafeladok, vannak felkészítő könyvek - nem igaz, hogy nem tudod bemérni, hogy százalékot érsz el. A levelet és a szóbelit pedig a tanárnak kell lepontoznia, nem a gyakorikérdések idegenjeinek.
2015. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem simán elmehetsz nyelvvizsgázni.

Én pl. egy éve áprilisban voltam nyelvvizsgázni érettségi előtt és simám meglett a középszintű nyelvvizsgám (olyan 80-90% között volt az összesített szóbeli és írásbeli is, szóval nem csak "átcsúsztam"). Utána meg 90%os lett a középszintű érettségim, szóval nem hiszem hogy kell egy év a két dolog között, hogy meglegyen. De amúgy nem kell nagyon ráizgulni, nem olyan nehéz középfokú nyelvvizsgát szerezni :)

2015. ápr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

De melyik nyelvvizsga központhoz mennél?

Telc?

2015. ápr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vagy menj Dexamra, az a legkönnyebb
2015. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Origóra gondoltam, azt hallottam az a legkönnyebb.
2015. ápr. 10. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!