Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bölcsészettudományi kar, de hol?

Bölcsészettudományi kar, de hol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket, vagyis inkább a véleményeteket szeretném kérni. :)

A pszichológia mindig is érdekelt, a lelki folyamatok, emberi reakciók és sok más hasonló tényező miatt. De sokan inkább az orvosi felé terelgettek és ennek következtében teljesen összekavartak :D

Szóval eddig az orvosi és a bölcsészeti kar között őrlődtem, de most már eljutottam odáig, hogy követem a saját terveim és maradok a pszichológiánál. Így ugye egy bölcsészettudományi karra kell mennem.

Szóval a Szegedi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi karáról kérek véleményeket.

Előre is nagyon szépen köszönöm! :)



2015. ápr. 11. 17:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Ne a bölcsészkarról kérj véleményt, mert a pszichológia NEM bölcsész szak, inkább tudományos, egészségügyi. A szakról magáról érdeklődj. Szerintem.
2015. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Elnézést, én eddig mindenhol a bölcsész kar mögött találtam meg a pszichológiát. De magáról a szakról is jöhetnek vélemények! :)
2015. ápr. 11. 18:02
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
1: De igen, a pszichológia bölcsész szak.
2015. ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó: bölcsészkaron van, DE NEM BÖLCSÉSZ SZAK.
2015. ápr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
A pszichológia bölcsész tudomány, a pszichiáter az orvos. Amúgy bocsi, hogy ezt mondom, de mindkettő eléggé noname bölcsész vonalon, ha feltétlenül ezt akarod, akkor ELTE. Hidd el, a munkáltató elsősorban a sulid hírnevét fogja nézni. Lehet, hogy jó a képzés máshol is, de ő ezt nem tudja, név alapján tud csak ítélkezni.
2015. ápr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező: bölcsészkaron van, igen, de semmi köze a bölcsészettudományhoz. Pszichológián kemény anatómia, neuroanatómia, élettan, belső érzékelés, észlelés, agy, szem, látás, stb. Biostatisztika, számítógépes statisztika, semmi bölcsész óra. Ne hidd, hogy ez ilyen beszélgetős buli.
2015. ápr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Akiknek semmi közük a pszichóhoz mindig azt hiszik, hogy ez ilyen dumálós kis büfészak, közben meg nem.
2015. ápr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
Jaj, megint itt a sok okos aki azt hiszi, hogy a pszichológia bölcsész szak. Csak magyarországon van bölcsész szakként, ezt elmondom nektek. Mindenhol máshol TUDOMÁNYÁG, igen, mert NINCS SEMMI KÖZE A BÖLCSÉSZ ÓRÁKHOZ/TÖBBI SZAKHOZ. SEMMI. Kemény biosz, statisztika az egész.
2015. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
8: A bölcsészkari tudományok is tudományok... bölcsészettudományi kar. Bölcsész szaknak azt nevezzük, amit a bölcsészettudományi karon tanítanak. Egyébként ez a téma OFF, nem ez a kérdés.
2015. ápr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Drága Válaszadók!

Nem a szakbesorolásról kérdeztem. Jelentkezés során ezt kell ráírnom a papírra, a formai dolgok ezek. Ezt nem én döntöttem el!

Köszönöm a válaszlónak, aki az ELTE-t javasolta, fontolóra veszem.

Tudom, hogy nem egy dumaparti lesz az ott töltött idő. Tisztában vagyok vele, hogy a kérdésbe miket soroltam fel, azért ezt írtam, mert sokak számára ez a pszichológia. De írhattam volna azt, hogy imádom tanulmányozni az emberi testet, annak működését, azt hogy milyen ingerek mit váltanak ki, különböző folyamatokat megfigyelni, szeretek statisztikákat elemezni, gyártani. Azért nem ezeket írtam, mert ez a szárazabb része.

És mielőtt érkeznének a kérdések, hogy tudom-e egyáltalán, hogy mi is az az anatómia, pszichológia...vagy hogy tisztában vagyok-e az egészségügy fogalmával, akkor a válaszom igen!

Már 2,5 éve ezt tanulom a szakközépiskolában. A tervem az, hogy érettségi után maradok még 2 évet és megszerzem az ápolói bizonyítványt. Ezek után szeretnék csak egyetemre menni. Kitűnő tanuló, országos versenyeket megjáró lány vagyok, aki még mindig a véleményekre vár. :D

2015. ápr. 11. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!