Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogosítvány letétele: megoldha...

Jogosítvány letétele: megoldható, hogy csak elsősegély vizsgát tegyek, elsősegély oktatás nélkül?

Figyelt kérdés

Egészségügyi tanuló vagyok (szociális gondozó, és itt is tanulok elsősegélyt, meg már előtte is sokat foglalkoztam vele, mert érdekelt.:) Versenyt is nyertem belőle, és a szintvizsgám is 100/100 pontos lette, melynek szerves részét az elsősegélynyújtás képezte (lélegeztetés, mellkaskompresszió, stb..)

Szeretném nyáron a 17. szülinapomot elkezdeni a jogsit, és látom, hogy elsősegély oktatásért is fizetni kell. Azt szeretném megkérdezni, hogy meg lehet oldani valahogy, csak a vizsgát tegyem le, oktatást ne kérjek? Akkor csak a vizsga árát kellene kifizetnem.:)

Előre is köszi!



2015. ápr. 13. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az elsősegélynél nincs kötelező oktatás. Bár az iskola nem biztos, hogy támogatni fogja az elképzelésedet, így a vizsgát neked kell leszervezned (baromi bonyolult egy dolog jelentkezni, kb. 1 telefon... :D )
2015. ápr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi:D
2015. ápr. 13. 11:44
 3/5 anonim ***** válasza:
4%

Magad jelentkezel elsősegély vizsgára. Ott nem kérdezik meg, hogy tanfolyamon vagy iskolába tanultad. Lényeg: tudod vagy nem tudod.

Szóval max az iskolával kell beszélni, hogy nem akarsz járni tanfolyamra...

2015. ápr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

A suli honlapján megtaláltam, hogy a Vöröskeresztnél lehet vizsgát tenni. Annyit kérdeznék még, hogy a sikeres elsősegély vizsgáról milyen papírt kapok, illetve azt a sulimba be kell vinni?

2015. ápr. 15. 18:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy kis kartonlapot kapsz, amire rá van írva, hogy teljesítetted a vizsgát. Akkor kell majd leadni, amikor megvan az összes vizsgád, és mész a központba igényelni a jogsit.
2015. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!