Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek érettségin hogyan...

Matek érettségin hogyan kerekítsek, hogy biztosan ne lehessen belekötni?

Figyelt kérdés

Ahol a feladat külön nem írja.


Ha egy feladaton belül van amit lekerekítek, de van amit pontos értékkel számolok, pl. térgeometriás feladatoknál, ahol oldal hosszra, magasságra stb tört szám jön ki, de mondjuk kell pí is, amit viszont tudok pontos értékkel számolni.

Számolhatnék végig pontos értékkel, de akkor meg kevésbé részletes, mert csomó minden a számológépben marad.


Esetleg ha egy javító-tanár olvassa ezt, vagy bárki akinek biztos információja van erről és válaszol annak előre is köszönöm :)



2015. ápr. 15. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem mi köze hozzá, hogy pontos értékkel számolsz-e, meg hogy a számológépben marad. Miért marad benne?
2015. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk kérdezd meg a matektanárodat, elvégre ő fogja kijavítani!
2015. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pl. ha egy részeredményre, amivel később tovább kell számolni, egy hosszú tizedestört jön ki. A számológépben benne van, de papírra csak nem írja le végig az ember. Legyen mondjuk egy térfogat képlet végeredménye, amit nem tudunk pl. egy egyszerűbb tört, vagy gyök alakban hagyni, viszont a papírra nem árt leírni a feladat részletezése miatt tehát le kell kerekíteni. Később viszont van olyan feladat rész, ahová kell ez a részeredmény, de egy másik ehhez kapcsolódó lépésben tudunk pontos értékkel is számolni akár, mert ott egyszerűbb alak jött ki.


Nem tudom mennyire érthető. Lényeg, hogy mennyire legyek konzekvens, főleg a részfeladatoknál, mert végeredménynél 2 tizedesjegyre lekerekítem az elvileg jó.

2015. ápr. 15. 21:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Ismétlő érettségi lesz, nem járok már középiskolába, nem tudom megkérdezni.
2015. ápr. 15. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy írd le a papírra, ahogy beírtad a számológépbe, pontos értékként.. a gyök3*pi/gyök2, akkor azt írod le, nem azt hogy az hogy néz ki tizedes alakban. Sokszor egyébként az ilyen jellegű feladatoknál így jön ki szép érték, ha nem adódnak össze a kerekítésből fakadó hibák. Egyébként a "túl" pontos számolásért ha lepontoznak, azt megfellebbezheted, és azt valószínűleg meg is nyered.
2015. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen apróbb hibáknál, pl. túl pontos számolás, nekem azt mondta a matektanárom, hogy odaírja, vagy aláhúzza pirossal, de pontot nem feltétlen vonhat le érte. De ez sajnos függ a megoldókulcstól is, mert néha az is változó, hogy az mennyire szigorú.
2015. ápr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!