Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri biologiabol...

Szerintetek megéri biologiabol és kémiaból is errettsegizni, ha biológus szeretnék lenni és nem kötelező a kémia?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem biológia és kémia fakultaciora is, de meg nem tudom biztosan, hogy kémiaból erettsegizzek-e, azt viszont biztosan hogy a kémia tudás valószínűleg kelleni fog... Mit tegyek?

2015. ápr. 17. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
egy középszintűt simán bevállalhatsz most olvastam,hogy emelni fogják a ponthatárokat meg aztán lehet meggondolod magad és inkább orvosnak mész,ha nem látod hasznát év közben is leadhatod vagy a következő év végén
2015. ápr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megéri, sőt emelt szinten is gondolkodhatsz.

Matekból a valószínűségszámítástól kezdve nagyon nagyon vágd a dolgokat.


Két tárgyból szokás az elején kiszelektálódni. Az egyik a kémiához köthető, a máik a matekhoz.

2015. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm :) melyikkel járok jobban?: ha nem olyan jó emelt kémiát írok (kb éppen megvan) vagy ha egy 80-90% körüli közepet?
2015. ápr. 17. 20:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát jó lenne egy 60%-os emelt kémia. Nem nehéz összehozni, pláne, hogy még van időd. :)


Jobban járnál két emelttel, ugyanis most megkönnyíted a későbbi dolgodat.

2015. ápr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :))
2015. ápr. 17. 22:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Én biosz szakon vagyok az egyetemen, nem érettségiztem kémiából, és egész jól elboldogultam eddig :) Szerintem a kémiafakt elég lesz ahhoz, hogy bírd az ütemet majd, ha komolyan veszed, és tanulsz. Mivel nem kötelező, hogy legyen belőle érettségid, én nem látom értelmét, hogy feleslegesen idegeskedj miatta jövőre, elég lesz a biosz emelt :D
2015. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!