Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes egy olyan szakot...

Érdemes egy olyan szakot elvégezni (3 év), amivel később nem igazán akarok foglalkozni, inkább csak, ha nagyon "ég a ház", inkább csak, hogy legyen valamilyen végzettségem?

Figyelt kérdés
Köszi,előre is!
2015. ápr. 19. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, 3 évet elpazaroslz csak. Keress valami olyat, aminek értelmét is látod.
2015. ápr. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az a szaktól függ.

Bizonyos szakoknál a 3 éves alapdiplomával nem érsz semmit. Akkor már sokkal jobban jársz egy OKJ-s szakmával, amivel elhelyezkedni is van esélyed.

Ahol ér valamit a 3 éves diploma, azokat a szakokat sok esetben igencsak nehéz elvégezni. Ha már az elején nincs sok motivációd, nagy eséllyel otthagyod menet közben.

A fenti két eset a legtöbb alapképzést lefedi, de nyilván ha keres az ember, akkor találhat piacképes, de nem olyan nagy elhivatottságot igénylő alapszakokat.

És fontold meg azt is, hogy ezzel eldobsz 3-4 támogatott évet egy olyan képzésre, amivel igazán nem akarsz semmit kezdeni. Ha később mégis felkelti az érdeklődésedet egy tudomány, vagy egy munkához szükséged lesz valamilyen felsőfokú végzettségre, sok pénzt kell majd fizetned érte.

Szóval alapvetően én a helyedben felsőoktatás helyett inkább OKJ-s képzésekben gondolkodnék, de persze az adott helyzetben a helyes döntés sok mindentől függ.

2015. ápr. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm szépen a válaszokat!

És megkérdezhetem,hogy milyen OKJ-s képzéseket ajánlanál?Persze tudom,hogy ez is sok mindentől függ. Mert én eddig meg pont azt szűrtem le,vagy azt hallottam,hogy azoknak nem igazán van értelme...

(Egyébként,amire most járok,az pedagógusi végzettséget ad.)

2015. ápr. 20. 08:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor óvodapedagógus szakra jársz jelenleg. Ezzel nem nagyon tudsz máshol elhelyezkedni, hacsak nincs valami nagyon jó protekciód. Ráadásul elég sok a gyakorlat, ami kínlódás, ha nem szereted. Ha a későbbiekben mindenképpen gyerekekkel szeretnél foglalkozni, akkor éppen van értelme befejezni, de egyébként nem sok.

Ugyanakkor az OKJ-s képzéseknek is csak akkor lehet haszna, ha érdekel az a terület.

Szóval az igazi kérdés az, hogy mi érdekel, mivel szeretnél foglalkozni, miben vagy jó?

Esetleg másik alapszak?

2015. ápr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Bocsi,hogy csak most írok,most vettem észre,hogy írtál.

Igazából,lódítottam picit,mert csak csecsemő és kisgyermeknevelőnek tanulok,viszont ez a képzés diplomát ad,de valószínűleg hülyeséget írtam azzal,hogy pedagógusi végzettséget.Igazából,a művészetek érdekelnének(lakberendezés,írás) -de ezekből elég nehézkes megélni. :/ Viszont már tényleg elvégeznék szinte bármilyen szakmár,okj-s képzést,amivel utána el is tudok helyezkedni. Tudnál valamit tanácsolni,esetleg?

Előre is köszönöm!

2015. ápr. 22. 13:10
 6/7 A kérdező kommentje:
*szakmát*
2015. ápr. 22. 13:11
 7/7 A kérdező kommentje:
másik alapszak nem igazán érdekel.
2015. ápr. 22. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!