Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyes tantárgyakat képtelen...

Egyes tantárgyakat képtelen vagyok megtanulni, mit kezdjek?

Figyelt kérdés
A kémia, fizika, biológia és német nyelv egyszerűen nem megy bele a fejembe. Leginkább a kémia, nem utálom de nem érdekel igazán. Osztálytásam egy délután alatt kétszer átolvas egy anyagrészt és ír egy 3-ast én meg két heti folyamatos tanulással tudok egy kettest összehozni (vagy van hogy nem). Van tantárgy (pl.: informatika, földrajz, nyelvtan) amit egyszerűen megtanulok mert érdekel. Mit lehet ezzel kezdeni, hogy ülök vagy állok vagy bármit csinálok a jegyzet felett és még a csend zúgására is jobban tudok koncentrálni mint arra. Volt már bukásom (kémia) de a pótvizsga a tanár jóindulatából sikerült. Próbáltam nagyon sok módszert (leírás, zene, visszamondás stb.) és egyik se segített igazán. Tanácsok? 16/F

2015. ápr. 22. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy szerves kemiat tanultok-e, de ha igen akkor annak az a lenyege, hogy ertsd meg az iskolaban a lecket, majd otthon ird le a reakciokat(pl dehidrogenezes, krakkolas stb) sokszor, amig nem tudod magadtol. A tanarnonk azt mondta, hogy igy lehet megtaulni, mert a legtobb diaknak nem megy csak ugy, hogy atnezi.

Biologiabol mi csak meg kell tanuljuk a vazlatot a fuzetbol.

Fizikabol ahogy eszrevettem a legfontosabbak a kepletek. Tanuld meg oket, majd probald alkalmazni oket a feladatokhoz.

Mi nemetet nem tanulunk, hanem csak angolt es franciat.

Nos, osszegezve vegy ambiciot, probald megtanulni oket. Foleg ha real osztalyba jarsz.

17\L

2015. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, inkább nyelvi osztályba járok, nem is feltétlen fontosa az említett tantárgyak a továbbtanuáshoz. De meg fogom próbálni!!
2015. ápr. 28. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!