Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szempillaspirált használhatok...

Szempillaspirált használhatok azért középiskolai szóbeli felvételi előtt?

Figyelt kérdés
Mert ugye mondták, hogy ne nagyon sminkeljük magunkat ekkor.
2010. febr. 22. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ,milyen suliba akarsz jelentkezni.Egyházi suliba például semmiképp ne használj ilyesmit,de oda ne is jelentkezz,csak ha olyan börtön feelinget akarsz magadnak 5 évig,meg hogy 4 évig beleszóljanak még az iskolán kívüli életedbe is.:D De ha mégis ragaszkodsz hozzá,akkor semmiképp.De szerintem ha normálisabb suliba mész,ahol a nyílt napon azt láttad,hogy normális a légkör,és nem szól bele a suli a tanulók öltözködésébe...Nos ilyen helyen is jobb benyomást tesz a felvételin,ha viszonylag szolid külsővel mész.Hogy ebbe mi fér be,ezt Neked kell érezned.A lényeg,hogy túl kihívó azért ne legyél.Persze ezt nem is lehet kiszámítani,hogy melyik vizsgáztatónak miért leszel szimpatikus.Lehet,hogy ha férfi vizsgáztat,jól jössz ki ugyanazzal a szempillaspirálos,esetleg rövidebb szoknyás(nem totál minire gondolok) külsővel,amivel egy nyugdíj előtt álló,bigott vén banya tanárnőnél nem.Meg ugye ideális esetben a tudásodat nézik,és nem a külsődet...Mindenesetre általánosságban azt mondom,hogy ne legyél túl kihívó.
2010. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Első: egyházi suliba jártál? Mert én igen és az nem ilyen volt, mint amit te írtál...


Amúgy finoman igen, nyugodtan. Spirál és púder belefér, de smink legyen és ne vakolat.

2010. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja és ha ragaszkodsz az egyházi sulihoz,olvasd el Szabó Magdától az Abigélt(Vagy elég,ha megnézed a filmet.),kifejezetten az ott leírt iskola légkörére,idióta szabályaira koncentrálva.(Más mondanivalója is van a könyvnek,de Te koncentrálj az iskola légkörére.)Aztán ha elolvastad,akkor döntsd el,hogy a sorrendmódosításnál a legutolsó helyre sorolod-e vissza az egyházi iskolát,vagy sem.:D:D
2010. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Bocsánat ,h zt irom de középiskolai felvételi elött állsz ,gondolom kb 14 éves lehetsz mégis egy 14éves kislánynak milyen sminkje legyen ?!Komplett nappali sminkben akarsz pompázni?!Vannak olyan tanárok akik nem nagyon szeretik az ilyent-érthetö módon.Ám egy alapozó és egy ugyes szempillaspirál amitöl csak kiemeli a tekinteted és nem hivalkodó ,szerintem nem szólnak érte ugyanis ha jól csinálod természetesen szép hatást ad és szinte észrevehetetlen.
2010. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen,én is jártam egyházi suliba(általános),és elég sz@r légkör volt,és a gyerekek is idióták voltak.Meg hallottam is pár rémtörténetet a városunkban lévő egyházi gimiről.Ettől persze még lehet jó légkörű egyházi suli is,de nem árt óvatosnak lenni.Én is otthagytam az egyházi sulit,meg akitől a rémtörténeteket hallottam is,és egyikünk sem bánta meg.
2010. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nem egyházi suliba akarok menni.:D

Budai Középiskola-Táncsics Kéttannyelvű Gimi, Kispesti Deák Gimi, vagy Leövey Klára Gimi.(:

egyébként hétköznapokon szemceruzát(vagy tust)+szempillaspirált szoktam használni, és néha alapozót.(:

2010. febr. 22. 14:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy 50 évvel ezelőtti film alapján megítélni a mai egyházi iskolákat, nagyon nagy észre vall... Meg persze a városi legendák alapján is... Igaz, nem lehet haspólóban és kilónyi sminkben mászkálni, nem úgy járnak a lányok abortuszra, mint más megfázással a körzetihez és 4-es átlag alatt kevesen vannak, ezek tényleg rettenetes és borzasztó dolgok, hogy tanulni kell és esetleg még viselkedni is megtanulsz... Amihez nem értetek, arról ne osszátok az észt... Egy film vagy könyv nem a valóság, mégha abban a korban volt is köze a valósághoz. Amúgy ha ennyire okoskodsz, akkor keresd meg, hogy Szabó Magda mit mondott azokról az évekről, amit neki az az iskola adott, ami alapján az Abigélt megírta. Hidd el nem azt írta, hogy milyen rettenese volt és hog a kárára vált.
2010. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én meg nem hagytam ott az egyházi sulit és nem bántam meg:)
2010. febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézd 14:52:Én nem városi legendákra alapozok,hanem egy olyan csajtól hallottam,aki egy konkért református gimibe járt,és olyanokat mesélt,amit én nem tudok elfogadni.Nevezetesen,hogy olyanba is beleszólnak,amit HÉTVÉGÉN csinálsz,márpedig ahhoz semmi közük,az iskola CSAK tanítási időre határozhat meg bármiféle szabályt.Konkrétabban a tanárok direkt "razziáznak"vendéglátóhelyeken,és ha egy pohár sört megiszik valaki(Nem részegségről,szleng kifejezéssel"bebaszásról" beszélek,kultúrált sörözésről.)Ezzel szerintem semmi gond nincsen egy 16 éves esetében.Max.annak szabálysértés,aki kiszolgálta őket,de ehhez a sulinak semmi köze.Egyébként Ausztriában,Belgiumban,Franciaországban,Hollandiában és Németországban is 16 év a korhatár sör és bor esetében,nagyon helyesen,ezt nálunk is így kéne.Sajnos most nincs így,ezért a helyet büntethetik,de még egyszer mondom,a sulinak ehhez nincs köze.


"nem lehet haspólóban és kilónyi sminkben mászkálni"


Nálunk elég kevés szélsőség van.Egész egyszerűen azért,mert normálisak,akik ide járnak.De szerintem nyáron még azzal sincs baj,ha ne adj Isten kilátszik a köldöke.Vagy ha van egy egyébként teljesen ízléses tetoválása.Majd a fiúk eldöntik,hogy tetszik-e nekik,vagy sem.Én például nem szeretem,ha egy csaj úgy néz ki,mint egy k*rva.De ez is az én kompetenciám,mint pasié,és nem a sulié.Ugyanis nem vagyunk gyerekek,teszem azt 16 évesen.18 évesen meg főleg nem.(Mivel 5 éves a képzés,nálunk még 20 évesek is előfordulnak.)


"nem úgy járnak a lányok abortuszra, mint más megfázással a körzetihez"


Nálunk sem.


"4-es átlag alatt kevesen vannak"


4.4 körül van a suliátlag,az érettségi átlag is mindig jó szokott lenni.Pedig a mi sulink egész normális,jó légkörrel,habár néhány barom szabály nálunk is van,de messze nem olyan durva a helyzet,mint sok más helyen.Szóval szerintem nem csak "börtönben" folyhat színvonalas oktatás.Én mindenesetre azt javaslom a kérdezőnek,hogy elsősorban légkör alapján válasszon.Fontos,hogy jól érezze magát.És szerintem tanulni is jobban fog úgy.

2010. febr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szempillaspirált sztem nyugodtan, de a tust vagy a szemcerkát sztem hagyd ki inkább. bár úgysem fog ezen múlni túl sok, ha normálisak a vizsgáztatók.
2010. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!