Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kétértelműen feltett feleletvá...

Kétértelműen feltett feleletválasztós "kakukktojás" kérdés. Mit kell bekarikázni?

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy van egy állítás, amire egy dolog igaz, a többi 3 nem. Mivel 3 pontot ér a kérdés, vagy a 3 hamis dolgot karikázom be, vagy az 1 igazat. Melyiket? Nem írták, hogy a hamis vagy az igaz állítást kell bekarikázni, csak azt, hogy a kakukktojást. Ez alapján úgy lenne a logikus, hogy az igazat (mivel csak 1 igaz megoldás van) karikázom be. De ez ellentmond annak, hogy 3 pontos a kérdés...

(Honnan tudom előre a kérdést? Minden évben ugyanazt a ZH-t íratja meg az Intézet, így előre meg van már a dolgozat.)



2015. máj. 2. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Kár, hogy nem adsz meg egy példát sem, de megpróbálok kihámozni valamit ebből.

Ha ezt adják pl. meg:


A hó piros.

A hó meleg.

A hó hideg.

A hó zenét hallgat.


Ezekből te melyiket karikáznád be?

2015. máj. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ha a kakukktojást kell bekarikázni, az 1.
2015. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
(A 2. válasz nem az elsőre akart válasz lenni, hanem az eredeti kérdésre.)
2015. máj. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Melyik a kakukktojás? A társadalmi rendszerekre jellemző, hogy ... (3 pont)

a) lefedik a lakosság nagy részét

b) szabályozzák az igénybevételt

c) üzleti biztosítók dominálják

d) az igénybevétel térítési díjhoz kötött


Na ez az. A helyes válasz csak az a), a b-c-d hamis válaszok. Akkor karikázzam be az a)-t, vagy a b+c+d-t? Én az a)-t karikáznám, de általában ami kakukktojás, az szokott a hamis / rossz állítás lenni. A 3 utolsót meg azért nem akarom bekarikázni, mert a kakukktojás egy dologra vonatkozik... De most már sejtem, szerintem a jó lesz akkor a kakukktojás.

2015. máj. 2. 19:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem a három választ kell bekarikázni, de fel lehet tenni ezt a kérdést máshogy is, hogy a kakukktojás legyen bekarikázható.

A hó hideg.

A hó fehér.

A hó zenét hallgat.

A hó télen esik.

Na, itt a kakukktojás a rossz válasz, tehát azt kell ikszelni, míg az előző példában a jó választ kellett volna.

Tehát mindig csak egy bekarikázandó van, de attól függ a dolog, hogy milyenek a kérdések. Azt meg majd úgyis meglátod, ne félj! :)

2015. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszerre írtunk, én még nem láttam a te kommentedet, de igazad van, az igazat kell bekarikázni!
2015. máj. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen! :))
2015. máj. 2. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!