Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kerültetek már olyan helyzetbe...

Kerültetek már olyan helyzetbe, hogy nem volt elég pontotok a kiválasztott szakhoz?

Figyelt kérdés

Az az álmom, hogy pszichológiát tanulhassak, de egyszerűen annyira rossz formában voltam most, hogy elrontottam az érettségimet, és így nem lesz elég pontom bekerülni. Így is eléggé ki volt centizve, de most ez a kis remény is elúszott.

Nem tudom, mit tegyek. Kezdjek el egy másik szakot, ami különösebben nem áll közel hozzám? Vagy ha már nem érdekel más, akkor ne is erőltessem az egyetemet? Attól is félek, hogy így valaki olyantól venném el a helyet a másik szakon, aki viszont tényleg azt akarná tanulni.

A szüleim azt nem támogatják, hogy évet halasszak, és újra próbálkozzam jövőre, szerintük kezdjek bele valamibe, aztán majd lesz valahogy.


Ti mit gondoltok?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2015. máj. 6. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzetem, én egész héten beteg vagyok, tegnap tettem emeltet matekból és elég sok pontot elbuktam figyelmetlenségek miatt, csomó olyat is amit tudtam volna amúgy.

Én úgy vagyok vele, hogy ha most nem jön össze, akkor megpróbálom valahogy megoldani, hogy egy év múlva javítsak, de remélhetőleg erre nem kerül sor, annyira nem lett vészesen rossz, meg hát nekem még ott a szóbeli, illetve az emelt Angol holnap.

Szerintem olyanba ne kezdj bele, ami nem érdekel, inkább próbálj meg halasztani egy évet, akár dolgozni egy kicsit, ha találsz munkát közben, és majd jövőre meglátod, szerintem egy év alatt úgysem kapsz olyan munkát (ha kapsz egyáltalán) amit ne lenne érdemes az egyetemért otthagyni.


Sok sikert! :)

2015. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen. Pont ebbe a szituációban vagyok. Én halasztani fogok egy évet,addig megcsinálom a nyelvvizsgát illetve egy OKJ-n is gondolkozom. Illetve a holnapi emelt érettségit szeretném majd újra megírni,esetleg az irodalmat ha nem lett meg a 80%.

Fel a fejjel. Szerintem megéri azért küzdeni amit igazán szeretnél. Anyáék szerencsére támogatnak ebben. Próbálj velük leülni beszélgetni,hogy akkor hogyan legyen tovább,mi lenne a legkedvezőbb mindenki számára-és főleg neked.

2015. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jelentkezni már nem fogsz tudni most, szóval ha nem jön össze a kiválasztottakra a pont, nincs más lehetőség. Szerintem érdemes akkor jövőre megpróbálni, addig pedig valami kisebb munkát is kereshetsz magadnak, ami mellett még van időd rendesen átismételni a dolgokat.
2015. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én még mindig tanácstalan vagyok, a többi bejelölt szakra felvennének, de nekem tényleg a pszichológiához lenne igazán kedvem. Na mindegy, majd lesz valami.

2015. máj. 7. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem biztos, hogy tényleg csak a pszichológia érdekelne téged. Nagyon sok olyan terület van, amiről még nem is hallottál, és hidd el, hogy nagyon sok nagyon érdekes közülük. Én is pszichológus akartam lenni anno, aztán most élelmiszermérnök vagyok és imádom. Ezt csak azért mondom, hogy ne keseredj el, ha esetleg nem sikerül. A helyedben egyébként - ha tényleg mindenképp pszichológiát szeretnél tanulni -, akkor nem mennék ősszel egyetemre, hanem megcsinálnék valamilyen 1 éves OKJ-t (tudtommal vannak pszichológiához kapcsolódóak is), közben pedig nagyon nagyon ráfeküdnék a nyelvtanulásra, és azokra a tárgyakra, amikből újra kell érettségizni. Ha viszont akkor sem sikerül, akkor már elmennék egy másik szakra, ahova felvesznek és valamennyire érdekel.
2015. máj. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A szüleim sajnos abszolút nem támogatják, hogy évet halasszak. Ők azt mondják, inkább kezdjek el most egy szakot, és majd utána, vagy ha nagyon akarom, azzal párhuzamosan megpróbálhatom majd megint a pszichológiát.


Nem vagyok benne biztos, hogy sikerül, de szerintem ezt a megoldást választom.


A pszichológián kívül egyedül az állatok érdekelnek még annyira, hogy velük akarjak foglalkozni életem végéig. Az etológia viszont azért lenne necces, mert a biológia még oké, de a kémia, fizika, matek, meg az ilyesmik, azokat én szívből utálom, nem is értem, ezért ha fel is vennének biológia alapszakra (a ponthatárokat nem ismerem, de majd megnézem), nem hiszem, hogy megfelelően megállnám a helyem.

2015. máj. 9. 17:52
 7/8 anonim ***** válasza:
De ha elkezdesz egy szakot, akkor fogynak az állami féléveid. Talán ezzel meg tudnád győzni a szüleid. Csak nem akarják, hogy diákhitellel kelljen kezdeni az életed.
2015. máj. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ők engem hibáztatnak, hogy miért nem tanultam jobban, akkor sikerült volna. Pedig én gimi alatt folyamatosan tanultam, az emelt érettségim mégis rossz lett. Pedig előző délután, levezetésképp direkt megcsináltam a 2014-eset, és az szigorúan javítva (csak azt írtam be, amiben biztos voltam), 89% lett. De ez... Ahogy számolom, szóbelivel sem tudom már kijavítani. :(


Tényleg ebben bízom, hogy most elkezdek majd egy másikat, közben csinálok még egy nyelvvizsgát, és 2016-tól levelezőn elkezdem a pszichológiát. Igaz, így a másik szakkal veszítek 3 évet, de majd gyűjtöm a pénzem, és megpróbálok találni egy viszonylag jó munkát, hátha.

2015. máj. 9. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!