Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar érettségiben a...

A magyar érettségiben a novella helyszíne valóban állatkert volt?

Figyelt kérdés

Magyartanárnő mondta, hogy nem, de a megoldókulcsba ilyen nem szerepel.

Vagy csak én nem értem? :D

Ha nem állatkert volt akkor hol játszódott? Mire gondolt a szerző?


2015. máj. 6. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:

hát nem tudom világosan le volt írva hogy állatkert, valamit az elemzések során is ezt olvastam. ja olyat is hallottam hogy nem is az apa volt.. hát könyörgöm.. le volt írva. ez nem valami eszement vers volt hogy neked kell mögé képzelni a tartalmat.

ezért utálom a magyart mert ennyire szubjektív, és ha nem azt írod amit a tanár elfogad már egyből szívtad. szerintem lebezz majd fel ha nem fogadja el

2015. máj. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem állatkert volt

ez a címe és semmi se utalt más helyszínre

a megoldókulcs szerint is az

belemagyarázásokat én is hallottam, de szerintem az csak egy sima állatkert

2015. máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Neked a címből nem volt egyértelmű?
2015. máj. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De az "apa" hogy került oda?

Mert az elején csak Wladit meg Vilit mutatja be

2015. máj. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vlami állatpark lehetett
2015. máj. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3

Nekem egyértelmű volt: "Magyartanárnő mondta, hogy nem..."

Neked nem volt egyértelmű a kérdés? :)

2015. máj. 6. 19:46
 7/10 A kérdező kommentje:
Az apjuk ott volt az oroszlán épületénél, a két testvér meg a nő kiszállt a kocsiból és így indult a történet, a történet elején fura lett volna bemutatni az apjukat, hiszen ő később jelent meg.Érthető volt minden egyébként.
2015. máj. 6. 19:50
 8/10 anonim ***** válasza:

"... ahol az avaros térség sétánnyá keskenyedett egy nyíl alakú zöld tábla alatt, amire ez volt kiírva: „Az állatkert felé.” ..."


Egyértelmű, hogy állatkert a helyszín. Szerintem ez a mondat elkerülte a tanárnő figyelmét.


És annyiról szól az egész, hogy az apjuknak elment az esze, és egész nap csak az állatkertben nézi a magányos oroszlánt, (mert ő is ugyanolyan magányos). És ezért is mentek az állatkertbe. Hogy meglátogassák az apjukat. És épp ez a groteszk, hogy az egész novella egy semmit nem érő találkozásról szól. Természetesen vannak még más groteszk motívumok is.

2015. máj. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy az oroszlán az maga az apjuk és egy elmegyógyintézetben játszódik. Vagy csak túlkomplikálom? :)


Amúgy az volt, hogy az állatkert felé, de az konkrétan nem volt benne, hogy be is mentek, csak annyi, hogy fizetett, de az nem derül ki, hogy hova mentek be. :)

2015. máj. 7. 17:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Elmegyógyba való belépéshez nem kell fizetni. De azért ez is egy elképzelhető metafora. Bár szerintem a szerző valóban az állatkertet szerette volna megadni a helyszínnek. Az viszont igaz, hogy a magányos apa és a magányos oroszlán között van párhuzam. :)
2015. máj. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!