Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Én eltörölném a kötelező...

Én eltörölném a kötelező történelem érettségit, és a földrajzot tenném be helyette, nem lenne sokkal életszerűbb?

Figyelt kérdés

Teljesen feleslegesnek tartom a legfölöslegesebb évszámokat, a muhi csatát, II. Józsefet, Mátyást, a Rákóczi szabadságharcot, tavaszi hadjáratot meg hasonló vad dolgokat tanuljunk. Ha valaki bemagolja és elmondja, nem lesz semmivel sem előrébb.


Szerintem a földrajz sokkal fontosabb lenne, hamár úgy is érettségizni kell, hogy tudjunk tájékozódni, megértsük a világ, a gazdaság működését, a jelenkor globális kihívásait.


A töri hasznosabb részeit (társadalomismeret) meg átemelném a földrajzba, egy kis közelebbi történelemmel (kommunizmus, nácizmus, stb) egyben.


Sokkal büszkébbek lehetnének akár a diákok Magyarországra is, ha a "nemzeti öntudat" alatt nem valami dicsőséges forradalmakat sulykolnának, hanem azt, hogy saját országát, saját nyelvét el tudja helyezni a világban, a többi között.


Modernebb feladatokat is adnék, hogy üljön oda az internet elé, ki tudjon keresni bizonyos információkat egy adott országról, tudja használni a GoogleMapst, a Streetview-et, útvonalat tervezni, tömegközlekedéssel is.


De a gazdasági, meteorológiai, politikai szakkifejezések is hasznosabbak lennének az abszolutizmusnál például.


2015. máj. 7. 20:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Egyet is értek, meg nem is. Azt, hogy miért kell ilyen alaposan tanulni tárgyakat, amiknek nem veszed hasznát, nem tudom. Én imádom a történelmet és nekem kell is az egyetemen. Tudom viszont azt, hogy soha, soha nem fogok verset elemezni, másodfokú egyenletet megoldani. Hármasra érettségiztem matekból. Szerintem ez el is mondja az érettségi komolyságát. Mert rettentő retardált vagyok hozzá.


Van egy mondás- A történelem ismétli önmagát.

Ezért kell tanulni. Hogy ami már megtörtént és a társadalomra rossz hatással volt, ne fordulhasson elő. Jó, mondjuk egy átlag Pistinek ez mindegy, de akkor is, alapot ad a fejlődéshez. Földrajzból is érettségiztem, hát volt ott is elég .... dolog, amit akkor se értettem minek tudni, ma meg már el is felejtettem. Amúgy meg, olyan mindegy miből érettségizel, akinek meg kell tanulnia, vagy meg akarja. Az meg is fogja. Akit nem érdekel, annak tök mindegy, hogy most miből érettségizik.

2015. máj. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!