Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Permutációk szorzásában/hatván...

Permutációk szorzásában/hatványozásában segítség?

Figyelt kérdés

Pl. itt egy ilyen permutáció: [link]


Itt ha inverzet kell nézni, akkor ugye annyi az egész, hogy felső sorba ugye 12345, alsó sorba meg 24513, viszont a hatványozással van bajom.


Tegyük fel hogy valami magasabb hatványon van, mondjuk 2015-en, ilyenkor tudom van valami módszer amivel le lehet egyszerűsíteni az egészet, de nem vagyok biztos abba, hogy tudom a módszert.


Megcsináltam valamit, és nekem az jött ki, hogy alulra is 12345 ment, létezik? Ha igen, akkor nincs kérdésem, értek mindent, ha más, akkor elmagyaráznátok a módszert amivel meg kell ezt csinálni?



2015. máj. 8. 19:53
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!