Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű angol érettségin...

Emelt szintű angol érettségin véletlenül elrontottam az egyik oldalon az azonosítót (lehagytam egy /-jelet). 0 pontos lesz az az oldal, vagy vizsgarész?

Figyelt kérdés

A nyelvhelyesség részben az érettségi azonosítómban // helyett /-t írtam az egyik oldalon, konkrétan 1 karakterrel rövidebb lett, de csak későn vettem észre.


Komoly probléma lehet ebből? Előrehozott érettségit tettem belőle, nagyon ideges voltam, véletlen rontottam el a 40-ből egyetlen egy nyavalyás oldalon... Lehetséges, hogy nulla pontos lesz az az oldal, vagy nem találják meg?



2015. máj. 9. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Remélem azzal tisztában vagy, hogy nem szedik szét oldalanként a feladatsort, egyetlen tanár fogja javítani. Ez csak arra való, hogy ha esetleg véletlen valami miatt külön kerülnek egymástól az oldalak, be lehessen azonosítani. Nem lesz belőle semmi gond.
2015. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Egy ismerősömtől hallottam ezt, illetve ő mondta, hogy "reméli, nem lesz 0 pontos az az oldal".


Én őszintén szólva, nem tudom, mit gondoljak, meg nem tudok sokat arról sem, hogy hogyan és kik javítják. Az érettségi vizsgát sok misztikum övezi, amikkel kapcsolatosan egyre több hülyeséget hallok...


Eddig nem foglalkoztam vele különösebben, de ez az illető elbizonytalanított.

2015. máj. 9. 15:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen tanár javítja az emeltet, csak épp idegen számodra. Ezt onnan tudom, hogy amikor én tavaly emelteztem két tárgyból, mindkettőn egy-egy tanár neve volt a legvégén, aláírták, hogy ők javították. Gondolom azt láttad az érettségi során, hogy a lapok nem külön vannak, hanem összetűzve, egy egységként tudod lapozni a feladatsort. Ez ugyanígy fog kinézni a javítás után is, nem szedik szét direktbe. Emiatt írtam, hogy kvázi "a biztonság kedvéért" kell minden oldalra felírni az azonosítót. Ne aggódj emiatt, nem lesz belőle probléma, lehet, hogy észre sem veszi senki, hogy elírtad.


Milyen misztikumok vannak, amikkel nem vagy tisztában vagy hülyeségeket hallasz? Hátha tudok segíteni.

2015. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem jelentőségteljes dolgokra kell azért gondolni. Főleg arra értem, hogy az emberek egy jelentős része úgy áll az egész érettségi-kérdéshez, mintha az valami rendkívül nagy kiváltság volna, egyesek szerint szinte lehetetlenül nehéz, összességében. Lehet, csak én mozgok rossz körökben.


Egyébként, eddig akárki (egy maréknyi ember), akinek említettem ezt a problémámat, úgy reagált rá, mintha valami orbitális szarvas hibát követtem volna el, és itt a világvége. Ez a hozzáállásuk engem is megijeszt.


Egyik ismerősöm szerint, a feladatlapokat egyesével számítógéppel olvastatják be, és esélyes, hogy meg se találják azt a lapot, amin elszúrtam. Nem tudom, hogy ez valóban így van-e, vagy van-e bármi ilyesmi eljárás elveszett feladatrészek esetére, de nekem ez olyan hihetetlennek tűnik. Biztos vagyok benne, hogy más is írta már el véletlen, idegességében vagy bármi más okból, s nem lett nagy dobra verve.

2015. máj. 9. 15:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És az ismerős szerint mi célja van a számítógépes beolvasásnak? Mert hogy hús-vér ember fogja javítani a feladatlapokat, tollal...
2015. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, arra nem tért ki. Azt egy szóval sem állította, hogy a számítógépes opció kijavítási céllal létezne, bár semmi mást sem mondott, így szkeptikus vagyok.
2015. máj. 9. 16:25
 7/12 A kérdező kommentje:
Az se nagy segítség, hogy a családomban is van, aki azt hangoztatja, hogy ez a hiba "bukást" eredményez... -.-
2015. máj. 9. 16:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöd jó nagy ostobaságokat beszél. Így terjednek a rémhírek. Remélem, tanulsz belőle, és máskor nem ülsz fel minden hülyeségnek. Ahogy leírták, a beadott füzeteket természetesen hús-vér emberek javítják, széttépkedés nélkül, más hús-vér emberek pedig az utolsó oldalra kézzel ráírt pontszámokat begépelik egy adatbázisba, onnantól a PONTSZÁM már a számítógépen éli tovább az életét. Ebből nem lehet semmilyen probléma. Inkább az a kérdés, mennyire értelmes minden oldalra egyenként felíratni a számot. Talán azért csinálják, hogy ha valaki másolja a megtekintésnél, akkor is rajta legyen egyértelműen minden lapon, de az is lehet, hogy az államigazgatási bürokrácia beidegződése.
2015. máj. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki meg a saját családodban ilyesmivel riogat, azt jól szájon kéne ezért vágni, már bocs. Nem az a dolga egy családtagnak, hogy az érettségizőket a mumussal ijesztgesse. Az előző vagyok, és valószínűleg többet értek az emelt érettségik javításához, mint az ilyen ismerőseid és rokonaid együttvéve.
2015. máj. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én sem értem, milyen misztikumról beszélsz, az érettségi vizsga minden apró rezzenése nyilvános jogszabályokon alapul. Bárki elolvashatja a 100/1997-es és a 229/2012-es kormányrendeletet, a 40/2002-es OM rendeletet, az Oktatási Hivatal által az elnököknek kiadott útmutatót, ezek mind elérhetőek az interneten is. Nincs benne semmi misztikum, csak a legtöbb ember nem néz utána.
2015. máj. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!