Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt magyar érettségi...

Az emelt magyar érettségi mennyivel nehezebb a középszintűnél?

Figyelt kérdés
A verselemzés, összehasonlítás illetve az érvelés nem igazán megy, viszont a magyar többi része igen. Van értelme emelteznem vagy sokkal nehezebb és inkább ne?

2015. máj. 12. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát tekintve, hogy az érettségi több mint fele ezekből, inkább ne. Plusz emelten van valami műveltségi feladat is, amire nagyon készülni se lehet, én nem ajánlom ha nem kötelező. Nálunk anno 3 ember csinált emeltet, a legjobb is kettes lett, pedig a srác nem volt rossz magyarból. Ha nem követelmény az emelt magyar, akkor egy jó középpel többet érsz, mint egy szar emelttel.
2015. máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én emelet magyar fakultációra jártam anno, de végül csak a középszintet csináltam meg. Szerintem kb ég és föld a kettő.

A műveltségi feladatsorhoz hatalmas olvasottság szükséges, tudni kell fogalmakat, részletesen a nyelvtani dolgokat stb.

Ezzel szemben a középszinthez nem kell más mint szövegértés és be kell magolni a verselemzés, novellaelemzés meg hasonlók szempontjait.


Szóval összességében el lehet mondani, hogy a középszintre főleg gyakorlás kell, az emeltre meg széleskörű tudás.

2015. máj. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. máj. 13. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a három amit fentebb említettél mind benne van a középszintű érettségibe és ezek közül kell majd választanod. Ezzel szemben emelt szinten egy kötelező elemzés van és amellett egy reflektálás és egy gyakorlati írásbeliség. Utóbbi inkább nyelvtan tudást igényel, a reflektáláshoz meg elég egy összeszedett gondolatmenet amit jól fogalmazol meg. Ráadásul a középszintű elemzés 3 oldalas, az emelt 2 (mivel 3 feladatot kell megoldanod). Tárgyi tudás szemponjából sokkal nehezebb, de ez általánosságban is igaz, a magyar emelt a legnehezebb az összes érettségi közül. Ppont azért, mert itt az első rész nem szövegértés, hanem tárgyi tudás. Viszont ha azokat szereted tanulni akkor ebből a szempontból lehet jobban tetszik. :D
2015. máj. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én emelteztem idén, és az első résznél csak minimális tananyagi tudás kellett, a többi szövegértelmezés- és kifejtés, viszont az nagyon magas szinten. A verselemzésünk is nagyon brutál volt, a másik két fogalmazás viszont aránylag könnyű.

Én OKTV-ztem is, így még jobban belelátok a két szint közti különbségekbe, és elmondhatom, hogy ég és föld a kettő.

2015. jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!