Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen feladatok voltak az...

Milyen feladatok voltak az emelt szintű biológia szóbeli érettségin az elmúlt években?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy központilag a tételeken nem változtatnak túl sokat évről-évre, csak néhányat (ha jól emlékszem 30%-ot) cserélnek ki. Aki emlékszik ezekre a feladatokra, tételekre, azoknak nagyon szépen megköszönném a segítséget! Főleg szaktanárok, diákok, akik érettségiztek/érettségiztettek az elmúlt években, segítségét kérném. Előre is köszönöm!
2015. máj. 13. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak pár ilyen embert ismerek, de ők jórészt ökológiát húztak (hazai fátlan társulások, szén körforgása, ligeterdők). Egy másik ismerősöm az öröklődéstípusokat húzta. De sok embertanos tétel is van, szóval remélem valami jó kis embertanos tételt húzok.:D
2015. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az embertanosak is jók. Amúgy én egy növényesnek is örülnék. Az ökológiát meg akkor egyszer meg kéne tanulni végre rendesen. :D Eddig elblicceltem, mert nagyon könnyűnek tartom (persze nem a társulásokat). :) Köszönöm a választ!! Még jöhetnek nyugodtan válaszok, bárki, aki tud tételt az írhatja.
2015. máj. 14. 23:11
 3/7 anonim válasza:

Szia! :D

Én is most érettségizem, 5-én megyek. :(

Ökológiát eddig kb egyáltalán nem tanultam, nagyon unalmasnak tartom. :D


[link] << Itt legalul van egy rész, hogy "szóbeli", ott vannak példák. (Nincsenek kidolgozva sajna, de megnézheted, hogy nagyjából mik)

Hát én nagyon remélem, hogy valami emberi szaporodást húzok. :D Vagy légzést, hahaha. De ha kihúzok egy riói egyezményt vagy egy hardy-weinberg egyensúlyt, akkor felállok és kimegyek. :'D

Egyébként itt vannak támpontok: [link]


(Mondjuk nem sokat segít, kb annyit jelent, hogy "tanulj meg mindent, te lusta dög!")

2015. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :D Az ökológia tényleg unalmas, de legalább könnyű (kivéve a társulásokat). Nagyon hasznosak a linkek! Én is 5.-ére vagyok kiírva. Arra gondoltam, hogy bemegyek és szólok, hogy nekem elírták, mert 2015 van a papíron :D. Ha biokémiát húzok, én is kisétálok. :D A szaporodás is jó.
2015. máj. 31. 15:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem biokémia volt


kísérletes volt

2015. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem növényes (vízszállítás) és reflexes-izmos. Hogy sikerült?
2015. jún. 9. 19:46
 7/7 anonim válasza:

Én vagyok a #3-as.

Én valami evolúciós-ökológiás dolgot húztam, és a kétpont küszöböt. Nekem olyan átlagosan ment szerintem, elég sokat kérdeztek, és azért volt, amit nem tudtam. :( Remélem azért annyira nem húzzák le...

Neked hogy ment? :D

2015. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!