Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanárnak jelentkezők, tanárok!...

Valaki : kérdése:

Tanárnak jelentkezők, tanárok! Mit várnak az alkalmassági vizsgán a pedagógiai jellegű mű beszámolóról?

Figyelt kérdés
Ötletem sincs...
2015. máj. 22. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem azt várják el, hogy elolvasod az adott szakirodalmat (pedagógiai művet) és azon túl, hogy tudsz arról beszélni, hogy mi van benne, alkotsz róla saját véleményt. Viszont nem ilyen "nekem tetszik, nagyon érdekes" szinten, hanem ténylegesen ki tudsz belőle emelni konkrét dolgokat, ami lefedi a te pedagógiáról alkotott gondolkodásod, véleményed és így tovább. Szóval látszódjon a téma iránti nyitottságod, "elhivatottságod", hogy azért jelentkezel, mert neked ilyen irányú az érdeklődésed, így el is gondolkozol ezeken a kérdéseken, amikről olvasol.

Én nem tanári szakra jártam, viszont mesterszakra jelentkezéshez ilyen jellegű beszélgetésem volt már és ezt várták el leginkább tőlem. Az érdeklődést akarják látni, azt hogy van véleményed a dologról, amit összetett mondatokban képes is vagy kifejteni, hiszen azért jelentkezel, mert téged ez érdekel (elvileg ugye...)

Sok sikert hozzá!

2015. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze, hogy érdekel :)) Amióta tudom mit jelent a szó, tanár akarok lenni :))

Köszi a segítséget. :))

2015. máj. 22. 11:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem nem kell aggódnod, hiszen az érdeklődésed belülről jön, úgyhogy lesznek gondolataid is majd az olvasottakkal kapcsolatban:) (sajnos viszonylag sokan jelentkeznek úgy, hogy se kép, se hang, hát tudod...)

Ha nem túl indiszkrét, milyen irodalmat választottál?

2015. máj. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kosztolányi Dezső: Házi dolgozat.

Rövid terjedelmű, de nem ez indokolja a választásomat, hanem hogy mindenképp Koszolányi-művet szerettem volna.

2015. máj. 22. 11:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jó választás, felvetődhet sokféle gondolat általa.

Sok sikert a beszélgetéshez!:)

2015. máj. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) És a segítséget is :))
2015. máj. 22. 12:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ELTE- TKK honlapján ott vannak a követelmények részletezve. :)
2015. máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!