Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolai szóbeli felvételi...

Középiskolai szóbeli felvételin milyen kérdések vannak magyarból meg matekból? És milyen ruhába illik oda menni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Az általános iskolai anyagot fogják kérdezni. Öltözz fel rendesen, kulturáltan, de nem kell nyakkendő. Még akkor sem, ha lány vagy. Feltétlenül tudjál válaszolni olyan kérdésekre, hogy melyik könyvet olvastad legutóbb (kötelezőt és nem kötelezőt is), meg hogy melyik verset tanultad meg. És persze el is kell tudni mondani, illetve olyan könyveket mondjál, amit tényleg olvastál.
2010. febr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, még valami eszembe jutott: megkérdezhetik például, hogy mi a különbség a "ruhába" meg a "ruhában" között, és mi a véleményed arról a jelenségről, hogy sokan lustaságból összekeverik a kettőt.
2010. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt a ruházatot javaslom,amelyet egy iskolai ünnepségen is felvennél.És csatlakozom az előttem szólóhoz,mindenképpen tudj mondani egy olvasmányt(Nem kötelezőt,és lehetőleg ne is a Harry Pottert.),amit tényleg olvastál,és tényleg tudsz róla beszélni.Fontos,hogy olyan benyomást kelts,mint aki szeret is olvasni,és nem csak azért,mert kell,ezért olyat válassz,ami tényleg tetszik,és arról beszélj.Ha régebben olvastad,esetleg olvasd el újra.És ne csak a történetet mondd el,hanem valami értelmeset arról,hogy mi a mondandója a számodra.
2010. febr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!