Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri stewardessnek menni? 17/L

Megéri stewardessnek menni? 17/L

Figyelt kérdés

Érdemes lenne stewardessnek menni gimnázium es/vagy egyetem utan? Vagy esetleg milyen más utazással kapcsolatos munkák vannak?

Es milyen harmadik nyelvet tanuljak, ha beszélek angolul es olaszul? (Francia, spanyol, arab, orosz?)

Gondolkoztam meg a légi irányítói képzésen (de oda milyen tantárgyak kellenek es mi tartozik bele a munkakörében?), építészmérnöki, tolmács, menedzsment képzéseken.



2015. máj. 24. 10:27
 1/6 A kérdező kommentje:
*tantargyak amikből jo vagyok: nyelvek, kommunikáció&mediatudomany, matek, fizika (3-4), földrajz, rajz, művészettörténet, társadalomtudomány.
2015. máj. 24. 10:29
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jól megy az idegen nyelv akkor inkább nyelvet tanulj elsősorban. Franciát meg a Spanyolt érdemes még megtanulnod mert ilyen nyelven beszélnek a legtöbb helyeken. Stewardess szakmát OKJ-n kitanulod és ennyi, nem nagy ügy de állítólag nagyon kemény a gyakorlat, egyik csaj ismerősöm elkezdte de nem bírta végigcsinálni.
2015. máj. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. :) es neki milyen követelmények voltak?

Előtte úgyis elmennek egyetemre (3-4 év). Ott meg nem tudom mit tanulnek. :)

2015. máj. 24. 11:31
 4/6 anonim válasza:

Szerintem menj valami anglisztikára vagy ilyesmire, ahol nyelveket tanulsz. Vagy ha nagyon sok pontot tudsz elérni, andragógiára is mehetsz, de asszem oda tényleg kell a pont. :D

Német nyelv se árthatna azért... tudom hogy ronda, de ott sok a fizu. :D

2015. máj. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Németet nem szeretnek tanulni, mar próbáltam de nem megy. Ami esetleg a fenti nyelveken kívül meg szoba jöhet az a kínai. De ennyi. :)
2015. máj. 24. 12:51
 6/6 anonim válasza:
Szia. Nem kell OKJ-s képzés ez hülyeség, mivel minden légitársaság saját képzést indít pl ha az araboknál szeretnél stewardess lenni, akkor az arab légitársaságnál fogsz kapni egy féléves képzést. Az angol a legfontosabb ha azt tudod anyanyelvi szinten akkor már nyert ügyed van, ha több nyelvet tudsz az akkor ilyen "plusz pont" szerűség. :) Olvasgasd a repül a varázsszőnyeg c. blogot ott nagyon sok infót kaphatsz ezzel a szakmával kapcsolatban és fel is veheted a kapcsolatot az íróval, aki stewardess volt, én is így tettem.:)
2015. máj. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!