Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves Tanító vagy Óvodapedagó...

Kedves Tanító vagy Óvodapedagógus hallgatók! A felvételi alkalmasságival kapcsolatban szeretnék kérdezni?

Figyelt kérdés

-A hallásvizsgálat keretében néhány magyar népdal vagy műzenei szemelvény előadása emlékezetből.


Mit jelent pontosabban az hogy néhány? Eddig 7-8 dal van amit jól el tudok énekelni, elég ennyi vagy egészítsem ki olyan 10-re?


-A tesi része mennyire kemény? Nagyon komolyan veszik a fekvőtámaszt és a felfüggést? Attól hogy nincs a követelmények között kell csinálni kézenállást?


Ha van valami jó tanácsotok azt is szeretettel várom.



2015. máj. 24. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hallgató. Ha "néhányat" kérnek, akkor elég néhány. Valószínűleg csak arra kíváncsiak, milyen a hangod és tudsz-e tisztán énekelni. A mennyiség helyett azt javaslom, legyen a dalok között nagyobb (legalább egy oktáv) hangterjedelmű. Ami a tesit illeti, miért akarsz olyat csinálni, ami nem követelmény? Amúgy biztos, hogy nem kötelező a kézenállás? A keménység a felvételiztetőtől függ. Vannak, akik már a bemelegítésnél lihegnek. Nézd meg pontosan, mi a követelmény, és azokat tudd jól! Úgy tudom, tanító szakon magasabbak az elvárások.
2015. máj. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2008-ban felvételiztem, de leírom, mire emlékszem. Előre megadtak minden követelményt, meg hogy mire mit kell vinni.


Énekből kellett vinni egy listát népdalokkal, azt hiszem, 15 címet, de lehet rosszul emlékszem a számra. A tanár rábökött 2-3 címre, hogy azokat énekeljem el. Ennyi volt.


Tesiből fel volt állítva egy akadálypálya, szekrényugrás, labdadobálás, bukfenc, fejállás, meg nem tudom még mi. Tök könnyű volt, egyáltalán nem vészes.

2015. máj. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) csak azért kérdeztem rá a kézenállásra mert a neten sokan írták hogy nekik azt is kellett .
2015. máj. 24. 14:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kézállás nem kellett. Csak az alapképességeket, motoros képességeket ellenőrizték alapgyakokkal.
2015. máj. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Én is ugyanerre készülök,csak sajnos én nem tudtam rá készülni és nagyon félek,hogy nem fog menni! Melyik suliba jelentkeztél?

Sajnos én tesiből nem nagyon vagyok jó,ilyen,hogy fejenállás szekrényugrás nálam kizárva soha nem tudtam megcsinálni! :(

2015. máj. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan nincs, hogy valaki "nem tud rá felkészülni".

Alap dolgokat néznek mindegyik vizsgán:

ének: eltalálod e a megadott hangot, képes vagy e egy dalt elénekelni...

magyar: tudsz e értelmesen beszélni, kifejezően olvasni, artikulálni...

tesi: ahogy fentebb említettem alap dolgokat néznek ott is.

De az igaz, hogy az alkalmasságin nincs szekrényugrás, kézállás meg ilyenek...de magában a képzésben benne van a kézállástól egészen a felemáskorláton lévő hajladozásig.

Így döntsetek.

2015. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
EKF-TKTK-ra adtam be elsőnek. Óvodában dolgozok mint pedagógiai asszisztens, így magától a sulitól nem félek, az óvónénik valamint az hogy nap mint nap látom és tapasztalom azt, hogy miként is kéne nagyon sokat segítenek, csak félek hogy azért nem sikerülne esetleg mert mondjuk nem tudok 5mp-et függeszkedni vagy 3-at fekvőtámaszozni.. pedig ennek ellenére is jól végzem a munkám nap mint nap :) Köszönöm amúgy a tanácsokat.
2015. máj. 26. 17:53
 8/9 anonim válasza:
off: nincs véletlenül egy nyilvános lista azokról akik megfeleltek az alkalmasságin? egy lányt szeretnék felkeresni aki ma volt alkamasságin (06.01) :)
2015. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs ilyen..:(
2015. jún. 2. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!