Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bruttó vagy nettó fizetések ezek?

Bruttó vagy nettó fizetések ezek?

Figyelt kérdés

[link]


A táblázat egyetemi/főiskolai oktatók/kutatók béreit tartalmazza.


Én a "garantált bértételei" c. kifejezésből a nettóra gondolok, de szeretném kikérni a véleményeket, akik már jártasak az ilyen témában.


A bruttó azért sem tudom elképzelni, mert akkor egy egyedülálló tanársegéd, kb. 120 ezret kap kézhez. Mivel pályakezdő ezért nagy eséllyel albérletet fizet, ami levon belőle 50 ezret (de lehetséges hogy több), továbbá a rezsi, az étel (habár feltételezem hogy van valamilyen jellegű étkezési-támogatás), stb. Tehát nagyvárosban eléggé alacsony témakör, ráadásul a kedves tanársegédnek esetenként még szép összeget kell a doktori iskolára is fordítani. Tehát feltételezem, hogy a 174 ezer az egy nettó összeg.


Köszönöm a válaszokat.

További kellemes estét!


2015. máj. 24. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

bruttó.

Nettót nem adhat meg, mert ugyanazzal a bruttóval különbség lehet az adóalap és adócsökkentő kedvezmények miatt.

2015. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm...akkor ez elég szomorú... :'( Nem tudom, hogy lehet belőle normálisan megélni, de az állam, meg aki kitalálta az biztosan tudja...
2015. máj. 24. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Mindig bruttoban szokták megadni -
2015. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A garantált nem szinonimája a nettónak, az a kötelező alapot jelenti. Minden táblázatba a bruttót írják. A fiatal állami alkalmazottak nagyon keveset keresnek. Hogy hogy lehet megélni, az az államot nem érdekli.
2015. máj. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!