Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 11. osztályba járok, rettentőe...

11. osztályba járok, rettentően érdekesnek találom a fizikát, viszont gyenge gimnáziumba járok. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Az a baj más irány nem is nagyon érdekel, főként mérnöki szakokat néztem (BME gépész,villamos) viszont tartok tőle hogy nem tudnám elvégezni. Matekkal van egyedül problémám.

Irtó gyenge a tanárom, van hogy egész órán csak a házival ügyködnek mert osztályom 70%-a nem is foglalkozik semmivel, egyedül vagyok aki reál irányba szeretne továbbtanulni. Viszont akárhányszor próbáltam elkezdeni átvenni az anyagokat mindig kudarcba fulladtam. Lehet azért mert egyedül próbálkoztam kidolgozott feladatok nélkül? Szerintetek mi tévő legyek? Már csak 1 évem van, kérlek segítsetek!



2015. máj. 26. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magántanár?
2015. máj. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet csak nekem, de nem teljesen világos a mondandód. Milyen anyagokat próbáltál átvenni, a gimis matekot? Amúgy a matek feladatok és gyakorlás nélkül senkinek nem megy, ez a lényege. És igazából főleg a BME-n leadnak minden szükséges anyagot amit tudnod kell, csak az a probléma, hogy ennek a bonyolultabb részét bele is sűrítik az első félévekbe. Szóval valószínűleg keményebb lesz neked, mint aki erősebb gimiből jött, de azért nem megoldhatatlan akadály. Nem te vagy az egyetlen aki gyengébb középsuliból megy felsőoktatásra, akár azon belül is erősebb egyetemre.
2015. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tom Benko ***** válasza:
Ha nem értesz valamit, kérdezz!
2015. máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyik ora utan ulj le a matek es a fizikatanarral. Mondd el nekik amit itt leirtal es kerd meg a matektanart h veled haladjon, magyarazza el az anyagot es adjon ki tobb, nehezebb feladatot. Esetleg vmi fizika v matekszakkor nincs a sulidban? Milyen faktra jarsz?
2015. máj. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2# Igen a gimis matekot. Még érettségire készülök csak a bejutás miatt,de tegnap óta sokat olvastam és rájöttem igen rossz módszerrel próbáltam eddig matekozni :) köszi a válaszod sokat segített!

3# Töri tanárom mondja mindig ezt, és ha nincs kérdés az azt jelenti nem tudjuk az anyagot. :D

4# Járok matek faktra de ott is amit egész évben lekellet volna adni a felét adták csak le... de igen ez lesz !

2015. máj. 27. 20:28
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Nálam, ha nincs kérdés, akkor úgy értelmezem, hogy értik az anyagot.
2015. máj. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Teljrn mindegy hogy allsz mert csak az intelligencia es a szorgalom szamit.


Az elso 2hetben tobbet fognak leadni mint amit eddig osszesen tanultal. Nem mennyisegre, hanem komplexitasra.

2015. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!