Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha jovore ugyanigy...

Szerintetek ha jovore ugyanigy megirom az erettsegit felvesznek ELTE pszichologiara vagy Corvinusra kommunikaciora?

Figyelt kérdés

Kiserettsegim :


Magyar szobeli : 5

Szovegertes : 4


Angol Szobeli : 5

Irasbeli : 4


Duplazni szeretnem ezr a kettot.

Plusz iden nyaron lesz egy nyelvvizsgam melle

Szerintetek felvennenek?


2015. máj. 27. 13:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Most akartam utana nezni... es megkerdezni toletek hogy ez hogy van..

Dehat senki nem ir a kerdesemre valaszt....

2015. máj. 27. 15:09
 12/18 anonim ***** válasza:
pszichóra idén 440 a kp minimum...
2015. máj. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

HA duplázni akarsz, akkor pláne nem mindegy a jegynél, hány százalékot takar. MErt angolból az ötös lehet 60% és lehet akár 100 is, ez pontszámban 80 pont különbséget jelent...


Vegyük azt, ha angolból emeltezel, és lesz mindkét érettségid 80%. Akkor az (80+80)×2 és még 50 plusz az emeltért. Ez összesen 370 pont. Idén állami pszichológiára 440 a minimum, kommunikációra 455.

HA angolból emeltet csinálsz, akkor a nyelvvizsgáért már nem kapsz plusz pontot, csak másik nyelvből...

2015. máj. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

60% az nem otos...onnan kezdodik a 4-es..

Es 440 az mar osztondijas! ...

2015. máj. 27. 17:40
 15/18 anonim ***** válasza:

60% az nem otos...onnan kezdodik a 4-es.


Az előbb még emeltezni akartál belőle, nem? Az hatvantól ötös...

Tényleg iszonyú tájékozatlan vagy, olvass hivatalos infókat, aztán majd utána kérdezz, mert te kérdezni sem tudsz.

2015. máj. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

No akkor, itt a felvi.hu-ról az amit a pszichológiához való tárgyakról tudni kell.

[link]


Egy emelt érettségit kell csinálnod. Ez lehet az angol ahogy írtad. Pszichológiára érdemes biológia közepet csinálni legalább.

Magas a ponthatár, kösd fel a gatyád!

A kisérettségi szóbelije nagyjából ugyanolyan, mint a "nagy"érettségié. Az írásbelik viszont nem. Azt a te tanárod állította össze felhasználva a könnyebb vagy picit nehezebb kérdéseket.


Sok szerencsét és eredményes felvételit jövőre!

2015. máj. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha angolból csinálsz nyáron nyelvvizsgát és sikerül akkor ne angolból emeltez,mert bukod azt a 28 (?) pontot amit a nyelvvizsgádért kapsz.

Nézd meg milyen tantárgyakat vesznek figyelembe a pszichológián,ha jól láttam ezt valaki már be is linkelte neked,de úgy tudom elég sok tantárgyat választhatsz: irodalom,angol,biosz tuti.. 2 tantárgyad százalékos eredményét fogják figyelembe venni,szóval a kutyát se fogja érdekelni az,hogy a matekod pl 25% lett,ha mondjuk az emelt irodalom 80% , az angolod pedig 90%.


Az egyik válaszoló pedig helyesen írta, a 60% emelten már 5-ösnek felel meg. És a 45%-nak kell meglennie,hogy megkapd a +50 pontot.

Nézegesd a felvi.hu-t minden tök világosan levan írva,illetve van rajta pontszámkalkulátor,bejelölöd rajta a kiszemelt szakod,és nézegeted,hogy milyen eredményeket kéne elérned.

2015. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egyébként valószínű, hogy jövő évtől már nem lesz a Corvinuson kommunikáció, csak a NKE-n. Bár azzal amúgy se mennél sokra.


A nyelvvizsgát gondolom azért akarja most megpróbálni, hogy tudja, mozog-e B2 szinten. Egyébként én 2 éve szereztem meg, most emelteztem belőle, és sokkal gyargyibb lett, mint anno a nyelvvizsgám :'D

2015. máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!