Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Háttértudással és forráshaszná...

Háttértudással és forráshasználattal? Töri emelt

Figyelt kérdés

Jövőhéten megyek történelem emelt szóbeli, de egyszerűen megtorpantam a tanulásban. Szerintetek némi háttértudással (amennyit sikerült megtanulnom írásbelire) illetve a források használatával hány százalékot lehet elérni?

Illetve, aki volt már pontosan hogy néz ki egy tétel, amit kikapsz. Mi van rajta? Elegendő segítség, hogy felhozza azt, amiről beszélned kell? Vagy mennyi pluszt várnak hozzá?



2015. máj. 27. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Én voltam tavaly, a lapon a következők voltak:


1. Cím

2. Vázlatszerűen leírja több pontba szedve, hogy milyen pontokat foglalj a feleletedbe

3. Képek, táblázat (ha szükséges hozzá)

4. Forrás


Egyáltalán nem nehéz, nyilván szükséges háttértudás, tanulni kell rá, nézd át a témaköröket, de egyébként egyáltalán nem vészes (kivéve ha semmit nem tanultál).

Ha valamit kihagysz, ők úgy is rá fognak kérdezni!

2015. máj. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ. Azt megkérdezhetem, hogy a témakörökhöz képest mennyire tér el az, ami a kihúzott tételen van címként? És ha ezeket a témaköröket átnézem, akkor nyilván "tudni" fogom, de például ott van az iszlám és arab hódítás, a könyvben alig van róla valami...
2015. máj. 27. 20:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan azt a címet fogod kapni, ami a tematikában szerepel. :)
2015. máj. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szóbeli már nem vészes, alig-alig tudással is mennie kell. Persze függ attól, hogy milyen témát húzol, de csak a forrásokból és az atlaszból már elég jó feleletet tudsz összehozni. Ha nagyjából odatetted magad az utolsó pár évben, akkor az a háttértudás elegendő lesz. De fontos, hogy jól építsd fel a tételt, pontról-pontra, logikusan, összefüggéseket átlátva tudj beszélni róla. Meg persze magabiztosan, nem félpercenként szüneteket tartva etc. etc.

A vizsgabizottság rendes szokott lenni, a végén belekérdeznek, ha kihagytál valamit, igyekeznek rávezetni.

A tétellap is rengeteg segítség van, először is vázlatszerűen leírják miről kell beszélned. Mindegyik ponthoz tartozik külön forrás is, amik elég lényegre törőek és sok plusz infó is van bennük, szinte rávezetnek hogy miket kell még megemlítened. Tavaly sikerült belehúznom egy olyan témába, amibe a korábbi hetekben bele se néztem, de legalább a források jók voltak, így jött össze a maximum pont.

Ha nagyon akarod, megveheted valamelyik kidolgozott érettségi tételes könyvet, ha párszor végigolvasod, már lesz fogalmad arról mit is követelnek.

2015. máj. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattatok! Így már nem fogok félni, átnézek mindent, aztán lesz, ami lesz. Beégni már nem fogok! :D
2015. máj. 28. 12:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!