Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges egy hétvége alatt...

Lehetséges egy hétvége alatt felkészülni az emelt magyar szóbelire?

Figyelt kérdés

Az írásbeli után a tanárom nagyon igazságtalanul, szinte rosszindulatúan viselkedett velem, nekem meg element a kedvem az egész tantárgytól. Úgy voltam vele, hogy nem erőlködöm, arra a szakra, amit első helyen jelöltem, kb. biztos, hogy nem vesznek fel, a többire pedig enélkül is bekerülök. De most elbizonytalanodtam, hogy kár volt.

Ma este érek haza, szombaton és vasárnap tanulnék, hétfőn és kedden betekintőkre kell utazgatni, utána szerdán ismételnék. Lehetséges ez? 40 emelt magyaros tétel van. Hogyan osszam be az időmet?


Köszönöm előre is, ha segítetek/válaszoltok!



2015. máj. 29. 13:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem, hogy megvettem a Corvina kiadó emelt magyar tételes könyvét, abból készülök majd.
2015. máj. 29. 14:19
 2/7 anonim ***** válasza:
a tanárodnak mi köze hozzá? Az írásbelid sem ő javítja, a szóbelin se lesz ott...
2015. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom, de ennek ellenére mégis nagyon rosszul esett, ahogy viselkedett. Oké, hibáztam az írásbeliben, de azt hittem, nyugodtan elmondhatom neki, ha rákérdez, azóta mégis egy görény.

Most értem haza és elkezdtem nézegetni a tételeket, de nagyon sok van. Hogyan csináljam?

2015. máj. 29. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha emelt magyarra jelentkeztél, akkor nyilván szereted ezt a tárgyat, és sokat tanultad eddig is. mindenképpen olvasd el az összeset, ne pazarolj sok időt egyre...
2015. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Uhh. Kemény. Én azt vettem észre, hogy a nyelvtan tételek egy része sokban hasonló, ezeket mindenképp emeld ki.

Szerencsére nincs (szerintem) nehéz tételsorunk, szerintem két-három olvasásra megvan. :)

Hajrá bajtárs! ^^

2015. jún. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy túl vagy-e már rajta, de azért leírom :)

Én szimpla lustaságból (minek szépíteni :P) nem igazán tanultam a tételeket, kb. 1 héttel a szóbeli előtt kezdtem el őket olvasgatni. Úgy voltam vele, hogy a frissen tanultak jobban elő fognak jönni és így is lett :) Az utolsó délután mindet felmondtam hangosan (jó, a vége felé már csak magamban végigpörgettem, hogy mit tudnék kapásból elmondani hozzá) A legtöbbnél elegendő infót tudtam előkaparni a memóriámból a nyelvtannál voltak gondok, de ott az a középső pár tétel 10-13(14)ig kb, amúgy is gyilkos szerintem. A többi nem vészes, ahogy az irodalmak sem :) Ahogy írták ár előttem nem túl nehéz tételsorunk van, vagy inkább úgy mondanám, hogy lehetne sokkal rosszabb is :P

Tehát én azt tanácsolom, hogy figyelmesen olvasd el legalább egyszer mindet közben emeld ki szövegkiemelővel. Aztán többször is lapozd fel, nagyjából olvasgass bele, gondolkozz pl egy tételen amikor valami mást csinálsz és ha nem jut eszedbe róla valami, akkor lapozd fel a könyvet, úgy jobban megragad az a dolog ami nem jutott eszedbe. Aztán az utolsó nap hajrájában nézz át mindent még egyszer alaposan, majd csukd be a könyvet (tartalomjegyzéke legyen előtted kinyitva) és sorban kezdd el felmondani akár hangosan akár magadban a tételeket. Ennél többet nem igazán tudsz tenni, de még egyszer mondom nekem e elég volt, úgy hogy tulajdonképpen tanulhattam volna többet is :) Nem tettem és én nem bántam meg. Szerencsés kézzel az egyik legkönnyebb nyelvtantételt húztam és egy nagyon baráti irodalmat.

Sok sikert ha még nem voltál, és jó pihenést, ha már igen :)

2015. jún. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, most látom a kiírás időpontját, így már valószínűleg nem aktuális...

Hogy sikerült?

2015. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!