Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » "Gyorsan meg lehet tanulni"....

"Gyorsan meg lehet tanulni". Hogyan ne érezzem magam szarnak, mikor mások ezt vágják a fejemhez?

Figyelt kérdés

Két év kihagyás után ültem vissza az iskolapadba. Lobogtatja mindenki a zászlóit, hogy mennyire könnyű az érettségi anyag.

Szerintem nem az. Iszonyatos mennyiségű lexikális tudást kell elsajátítanunk, sok érezhető sallanggal. Mikor egy ZH 100 évszámmal van megtömve. Görnyedek, kártyázok, videókat nézek, olvasok, felolvasok, vázlatolok, tizenkétszer átdolgozok, és még akkor sem tudom a felét sem. Ez csak egy a sok közül. Azt hallgatni viszont, hogy "én ennyit fél óra alatt megtanulok", még azt is elfelejteti velem, amit tudok. Nem tudom, hogy az illető bír varázsos képességekkel, vagy én vagyok segghülye. Mit csinálhatok rosszul?


2015. máj. 30. 06:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Mióta újra tanulok, rá kellett jönnöm, hogy annak ellenére, hogy azt próbálták elhitetni velem, humános agyam van, egyáltalán nem mennek ezek a tárgyak. Matekos tárgyak, természettudományok sokkal jobban mennek, igaz itt is néha sok a magolást igénylő anyag. A logikai összefüggések átlátásával semmi problémám, játékként élem meg. Komolyan úgy érzem, hogy baj van a fejemmel...
2015. máj. 30. 07:07
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs baj veled, és örülök, hogy rászántad magad. Nem kell minden öndicséretet elhinni... Meg mindegy is, mit mond "fél óra alatt megtanul" neked nem jelent semmit (nem is igaz rendszerint) A humán tárgyaknál segítő lehet, ha van valaki, akivel meg tudod beszélni. Ketten tanuljátok, párbeszédben. Van olyan a csoportban, akivel lehetne? Ha gondolod, a magyar kérdéseket megoszthatod veled, akár privben. Bár jobb, ha élőben az átbeszélése a témának.
2015. máj. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*megoszthatod velem.... Bár jobb élőben átbeszélni a témákat.
2015. máj. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos hallottad már azt, hogy "benne van a tanulásban". Ez igaz. Aki folyamatosan tanul, az könnyebben tanul (általában). De ne érezd magad butának, ennyi kihagyás után én se bírnám.


Szerintem azért ne akarj mindent görcsösen megtanulni. Beszéld be magadnak, hogy érdekel a tantárgy, és akkor könnyebb lesz ... komolyan :)

2015. máj. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem egy év kihagyás után is nehezen megy a tanulás,ne add fel pár hónap és menni fog ugyanolyan könnyen,mint a többieknek!
2015. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most jöttem haza az év utolsó dogájáról (meglepően jónak érzem). Távos vagyok, elég vegyes osztályunk van - 18-50 a szórás, van, aki huszonéveket hagyott ki, és mégis belevágott. Nem akarom félbehagyni, talán csak dühből írtam ki a kérdést, és a "nemtudoksemmit" érzés miatt, de nem egyszeri dolog ez. Néha nagyon tanácstalan vagyok, úgy érzem, figyelemzavaros lehetek, nem tudok koncentrálni az anyagra. Sokan még annyit sem tudnak hozni az osztályban, mint én.

Igazából túl akarok lenni rajta, hogy végre azt tanulhassam, amit szeretnék is. A mostani tárgyak többsége hidegen hagy, talán ezért sem megy a koncentráció?

2015. máj. 30. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!