Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Budapest fejlődése a hosszú...

A Budapest fejlődése a hosszú XIX. Században c. témakör miért szerepel az emelt töri szóbelin?

Figyelt kérdés
Középsuliban csak a világvárossá fejlődésével foglalkozunk, és az sincs fél odalnál több. Ha olyan feladatot kapnék hogy mutassam be a XIX. század eleji fejlődést szerintem már húznám is a póttételt...

#szóbeli #Budapest fejlődése XIX
2015. máj. 31. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Mégis mi a kérdésed? Azért szerepel a témakörök listáján, mert benne van a követelményben, és ezt választották ki. A töri emelt sajnos kicsit komolyabb tudást igényel, mint amennyit a középiskolák nagy részében leadnak.
2015. máj. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Emelt fakultációra jártam és még ott se foglalkoztunk ezzel. Mégis hogyan dolgozod ki ezt "probléma központúan"? Azt, hogy elmondod ekkor és ekkor épült fel a Nyugati meg Keleti pályaudvar, Andrássy út az inkább középszintű. Minden más témakörről lehet kifejtősen beszélni csak erről nem.


Egyébként nem tudom látod-e a kérdőjelet, de ez a kérdésem: "A Budapest fejlődése a hosszú XIX. Században c. témakör miért szerepel az emelt töri szóbelin?"

2015. máj. 31. 11:32
 3/4 A kérdező kommentje:

A középszintű vizsgaszintre írják ezt a Budapestes témakört.


Emelt szintre: A polgári állam kiépülése Magyarországon

(pl. közigazgatás, közegészségügy,

iskolahálózat).


Magyar nemzetiségi politika és nemzetiségi

törekvések.


A környezet átalakításának következményei(pl. vasútépítés, városfejlődés, iparosítás).


Mind olyan témakör amiről lehet beszélni normálisan..



[link] 14. oldal

2015. máj. 31. 11:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem azért, én csak középen érettségiztem tavaly, nem is éppen a legjobb tanárunk volt, de erről még mi is írtunk vagy 1,5-2 oldalt. Te meg ha emeltezel, legyél kicsit kreatív.
2015. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!