Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy döntöttem, hogy az orvosir...

Úgy döntöttem, hogy az orvosira szeretnék menni, lesz egy évem tanulni biológiát meg kémiát, de már nem járok suliba. Tudnátok segíteni, hogy mit, hogyan tanuljak, milyen könyvekből?

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom a mozaik könyveket, jól kifejtik a témát és sok illusztrációt tartalmaz. Mi is ezeket a könyveket használjuk.
2015. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kémiából:

Villányi - Ötösöm lesz kémiából(oldd meg az összes feladatot)

Villányi - Kémia a kétszintű érettségire

kiegészítésnek pedig a mozaikos összefoglalót ajánlom

Bioszból:

Mándics-Kropog-Molnár Panem sulis könyve

Kémiából haladj a Villányi féle tankönyv alapján, és minden anyagrészhez olvasd hozzá a mozaikos irományt is, van néhány plusz infó a mozaikosban, nem feltétlenül szükséges, de jobb, ha tudod. A Villányis tankönyvben minden fejezetben találsz feladatajánlásokat, amiket meg KELL csinálnod.

Bioszból pedig egyszerűen vágd be a könyvet... :D és csinálj sok érettségi feladatsort, hogy ráérezz a feladatok jellegére.

Sok sikert!

2015. jún. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a válaszod!! bioszból ez az egy könyv?
2015. jún. 2. 23:30
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#2

Igen, én csak abból az egy könyvből tanultam, de nagyon ajánlják még az Oláh Zsuzsa könyveket is :)

Egyébként ha nem bíznál abban, hogy egymagad fel tudsz készülni(ami butaság, hiszen be tudod osztani magadnak az idődet és minden nap lelkiismeretesen rá tudod venni magadat a tanulásra), akkor ajánlom a SOTE kémia és biológia előkészítőjét. Elég borsos az ára(ha jól tudom kb. 100-100 ezer Ft), de garantált a siker!

Hogy ne a levegőbe beszéljek...most megyek a fogorvosira, kb. 100% hogy felvesznek :)

Még egyszer szurkolok a sikeres érettségidért! :)

2015. jún. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!