Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az iszlámról szóló érettségi...

Az iszlámról szóló érettségi tételhez milyen mértékben említsek aktualitásokat?

Figyelt kérdés
Ha esetleg kihúznám az iszlámot érettségin, beszéljek-e a ma zajló eseményekről (gondolok itt pl az Iszlám Államra, a menekültekre, stb.)? Szerintem adna egy kis pluszt a feleletemnek, és látnák, hogy igyekeztem tisztességesen felkészülni. Miről beszélhetnék a bizottságnak, ami aktualitás az iszlámmal kapcsolatban?

2015. jún. 3. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Milyen tantárgy? történelemből nem kéne. Olyan, mint ha kihúznád a honfoglalást és helyette a mai Magyarország helyzetét ecsetelnéd.
2015. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem hagyd ki a dolgot. Nem szerencsés aktuálpolitikát vinni egy olyan feleletbe, ami nem arról szól. Ha esetleg valamiben nem vagy mégsem elég tájékozott, vagy az adott tanár nem ért veled egyet... Bele lehet bukni.
2015. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

A rizikoja, hogy nem lehet a mai helyzetrol elfogulatlanul beszelni es ha a vizsgaztato nem ert veled egyet bizonyos dolgokban, akkor egybol bukta.

Keszulj fel azert, hogy hatha rakerdeznek, de ha nem errol szol a tetel, ne beszelj rola. Vagy csak erintolegesen. Ha akarjak, akkor rakerdeznek.

2015. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell. A vallás főbb tanításairól kell beszélni, arról szól a tétel. Az én töritanárom ráadásul muszlim, én meg nem próbálnám. :D
2015. jún. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha az Iszlám Államról beszélsz az iszlám vallás kapcsán máris bebuktad, mert ez a terrorszervezet az összes tant bebukta, amit az iszlám vall. Kb ez annyi lenne, mint börtönben a rablókkal beszélni a becsületes életmódról.

A muszlim töritanár - nagyon durva :)

2015. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!