Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szoktál szövegkiemelőt használ...

Szoktál szövegkiemelőt használni drága egyetemi könyvek lapjain?

Figyelt kérdés
Pl. orvosin az anatómia. Nem sajnáltad ? Nem bántad meg?
2015. jún. 3. 18:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdem, mert van pár drága könyvem, jelenleg egy majdnem 8 ezresből tanulok, de mindenki szörnyűlködik még az özlet hallatán is. Anyám még hagyján, de a szaktársaim is. Egyik tanár pedig egyenesen barbár dolognak tartja még a ceruzás aláhúzást is.
2015. jún. 3. 18:34
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam, maximum ceruzával bejelölöm a legfontosabb részeket. Én pszichológiára járok, nálunk elég sok a tankönyv, és sajnos elég drágák itt is, viszont nagyon kis példányszámban létezik néhány, így van, amit az ember inkább elad, ha már nincs rá szüksége. Ezért sem húzgálom tele színessel :)
2015. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Legfeljebb ceruzával húzok alá, de igazából az is felesleges, merr nem hatékonyabb így tanulni, csak magunkat csapjuk be.
2015. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az anatómiáról pont tudok nyilatkozni. Az atlaszba maximum 1-2 képletet szoktam bejelölni, ha esetleg hiányzik, és a funcionális anatban is legfeljebb ceruzával írok.
2015. jún. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Szinte soha nem használtam szövegkiemelőt, elrontja a könyvet. A fontosabb fejezetekből készíts inkább egy vázlatot, szerintem az hasznosabb, mint telefirkálni a könyvet.

Persze ha hiba van a könyvben, az más, azt tessék javítani, még könyvtári könyv esetén is!

2015. jún. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sosem használtam szövegkiemelőt semmihez, nálam az nem működőképes tanulási módszer. Szerintem ne firkálj bele a méregdrágákba, később még eladhatnád őket, ha már nem lesz rájuk szükséged.
2015. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eladni nem szándékozom egyiket sem. Bár engem sem visz rá a lélek a belefirkálásra. Egyik szaktársamnál láttam szövegkiemelőzést és felvin is sokan úgy árulják. Azért hittem, hogy máshol bevett szokás.
2015. jún. 4. 10:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez a 10. félévem egyetemen, de eddig egy darab könyvet vettem meg. Abban mondjuk nem használtam kiemelőt.
2015. jún. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én szoktam, mivel a sajátjaim, és nem tervezem eladni őket, magamnak meg mért ne? Ha nem nyitom ki őket később, kit zavar, ha meg igen, akkor örülni fogok, hogy ki van jelölve a lényeg. Azt csinálsz a könyveddel, amit akarsz. Én így jobban tudok tanulni, és ezt nem kockáztatnám, csak azért, mert 1-2 tanárnak ez nem tetszik. Amúgy is mikor látják ezt a tanárok?


Nekem a gimis magyartanárnőm azt mondta, azt szeretné, ha a szöveggyűjteményünk össze enne firkálva (persze tananyaggal, megjegyzésekkel stb.), mert akié nincs, az ki se nyitotta. Nem tudom, miért nem imponál egy tanárnak, hogy valaki olvassa a könyvét.

2015. jún. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyilván, ha könyvtári a könyv, akkor bunkóság.
2015. jún. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!