Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi után még használhato...

Érettségi után még használhatom a diákbérletem amíg nem tudom meg hogy felvettek-e egyetemre?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy augusztusig eltolódik a felvételi procedúra és a nyár közepe tájt az ember még nem tudja hogy hova tartozik és milyen bérletet kéne vennie Júliusban. Mivel leérettségiztem mondhatni hogy már nem tartozom a középsuli jogkörébe, viszont fenn áll az esélye hogy egyetemi diákként folytatom majd a tanulmányaimat amihez majdnem hogy ugyanaz a bérlet tartozik csak más néven fut. Erre az egy-két hónapra teljes árú bérletet kéne vennem vagy nem fognak megbüntetni ha a régi diákigazolványomat használom?

2015. jún. 3. 22:52
 1/6 anonim válasza:
Nem hinném h megbüntetnek.
2015. jún. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem fog augusztusig eltolódni, nem tudom, hogy honnan szedsz ilyen hülyeséget. A diákod matricája október 31-ig érvényes, mivel nyáron még nem csináltathatsz diákot az egyetemnél.
2015. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Amikor én érettségiztem (2 éve), le kellett adnia diákigazolványunkat amikor leérettségiztünk, cserébe kaptunk ideiglenes diákigazolványt (A4-es papírlap lényegében), ami október 31-ig érvényes. Ha időközben felvesznek az egyetemre, akkor ott igényelhetsz új diákot, és amíg az elkészül, addig folyamatosan igényelhetsz ideiglenest, ha az időközben lejárna.
2015. jún. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is szóltak, hogy le kell adni, de igazából nem közelező, ha nem mész egyetemre, akkor még jó is, hogy nem adtad le, meg utána emlékbe is. Igazából csak azért kell leadni, mert sokan nem mennek egyetemre szakmunkás, meg szakközép után, és hogy ők ne tudják használni később, mert még mindig érdemesebb feketén megvenni 5k-ért, mint a felnőtt jegy, vagy bérlet, szóval nem, nem kötelező leadnod, nincs rá törvény
2015. jún. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. Október 31-ig érvényes, ha nem adod le a diákigazolványodat (én nem adtam le.) Ha leadod kapsz ideiglenes diákot ami ugyanúgy október 31-ig érvényes. (barátnőm leadta, ő kapott ilyet) :D
2015. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A középiskolai diákigazolvány október 31-ig érvényes, függetlenül attól, továbbtanulsz-e, felvesznek-e valahova. Ahogy írja az előző, ha leadod, papírt kapsz, azzal tudsz igénybe venni kedvezményeket, pl. bérlet esetén is. Ha majd felvesznek az egyetemre, akkor is nyugodtan használhatod még október végéig a középiskolai diákot és vehetsz közoktatási bérletet, de megteheted azt is, hogy a diákigazolvány igénylés után ideiglenes diákigazolványt kérsz (ugyanolyan papír, amilyet a középsuli ad, ha elkéri a diákod a végén), azzal tudsz már felsőoktatási bérletet venni. A diákigazolvány elég soká szokott megérkezni, november-január környékén általában, szóval valószínűleg kétszer kell ideigleneset igényelned majd - mert az egy idő után érvényességét veszti (rá lesz írva, meddig jó).
2015. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!