Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségin magyarból és...

Az érettségin magyarból és történelemből mennyire nehéz a szóbeli vizsga?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz össze szedni 10 pontot mind a kettő tantárgyból? A tételekből mennyit elég hozzá tudni? Ha például magyarból nem tudom a szóbelin a feladatokat akkor meg is bukhatok? Értelmes válaszokat kérek, előre is köszönöm.

2015. jún. 4. 03:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Semennyire. Ha tanulsz, semmi sem nehéz.
2015. jún. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60, illetve 50 pontból 10-et elérni a csökött is el tud, ne aggódj. Orbitálisan hülyének kéne lenned, hogy megbukj.
2015. jún. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát én azért erre tudnék egy példát hozni. tavaly megírtam 69%ra az írásbelim elmentem szóbelire kihuztam janus pannoniust igaz hogy nem tudtam a tételt 100%osan de azért mondtam róla valamit meg a verseit is elmondtam latinul magyarul erre a tanár ugy lehuzott hogy 50% lett a végeredményem a 69 helyett :/ szoval én azt mondom ez tanárfüggő
2015. jún. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány pontos lett az írásbelid?
2015. jún. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk a mi magyartanárunk is megmondta, hogy aki az elmúlt években nem tanult, azt szóbelin se fogja érdekelni, nem ad neki max pontot ha mindent tud, akkor se. De a kérdező a 10 pontot kérdezte, nem az 50-et, szóval meghúzni nem fogja, hacsak nem akar miatta szégyenkezni.
2015. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy nehéz, de azért ne menj úgy, hogy nem tanulsz egyáltalán!

Megsúgom, én a töri tételeket 2 nappal előtte tanultam meg (mind a 20-at), kihúztam egy semleges tételt, amit úgy gondoltam nem az általam legkedvencebb, de nem is féltem tőle túlzottan, és közel max pontos lett. (nem mondta meg a tanár pontosan, amilyen link volt, de ahogy számoltam annyi lehetett, mert felhúzta az írásbelim nagyon jól)

A magyart azt egész év közben szívesen tanulgattam, mert kedvencem volt, és előtte, nem is nagyon vettem át az összeset. Kihúztam az egyik kedvencemet, és 99% lett!:)

Biosz volt a szabadon választottam. Azt úgy képzeld hogy a felét tudtam a tételeknek. (arra készültem a legkevesebbet) Erre kihúztam egy olyat, amit át se néztem, és csak improvizáltam, 82% lett így is!

Az angol emelt az már keményebb dió volt, de megcsinálható!

A középszinttől ne parázz, de azért ne alapozz arra, hogy bemész úgy, hogy semmit se készültél! Ha tanultál, akkor könnyű dolgod lesz nyugodj meg!:)

Tudom, elcsépelt, és valószínűleg ez most téged nem nyugtat, de úgy visszavágyom arra az időszakra, hogy még csak az érettséginél tartsa! Jelenleg visszasírom, mert könnyű volt, egy egyetemi vizsgaidőszakhoz képest, aminek most a kellős közepén vagyok.

2015. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként közép szinten érettségizem. A magyar 29 pontos lett, a történelem pedig 28 pontos lett. Ettől a kettőtől félek a legjobban. És 10 pont kéne mind a kettőből a kettesért (magyarból 9 de kerekítettem a számot). Tanultam és tanulom is még a tételeket de nagyon parás vagyok. Ezért vagyok olyan bizonytalan. De remélem a legjobbakat.
2015. jún. 4. 23:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert, menni fog!:)
2015. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :)
2015. jún. 6. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!