Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire igaz az az állítás,...

Mennyire igaz az az állítás, hogy ha már megszólalok megvan a pont ami kell? Emelt angol érettségiről lenne szó.

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy teljesen váratlanul jött az,hogy nekem emelteznem kell angolból,így 2 hónapom volt a kb nulláról felkészülni. Az írásbeli jó lett-vagyis ehhez képest-,mert a 45%-ot elértem.

A szóbelim pedig szombaton lesz és 8 pontot kéne összekaparnom a 30 pontból. Mindenki azt mondta,hogy oh az simán menni fog,csak meg kell szólalni.

Középszinten lehet tényleg így van,de emelten nem tudom elképzelni.

Alap témákról,bemutatkozás simán eldumálgatok,de ha kapok egy tényleg emeltszintű témát és csak hebegni-habogni fogok akkor simán lenulláznak nem?

Mi az amiért lenulláznak? Vagy ha már beszélek akkor tényleg fognak pontozni is?

Segítsetek kérlek,mert nagyon félek.


2015. jún. 4. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy lenulláznak. 9-9-9-3 pontot kapsz összesen, az utolsó három az azt hiszem összességében a szókincsed, nyelvtanod, meg talán a kommunikációs készséged, a maradék 9-ek meg a három feladat. Azokon belül pontozzák a témában jártasságot, kifejezésmódot, nyelvtant. Ha olyan témát is kapsz, amiről nem nagyon tudsz beszélni, ne törődj vele, tereld olyan témába a beszélgetést, amiről tudsz. Jobb, mint kukán ülni velük szembe, és pár szót nyögdécselni összesen. Ha a témában jártasságod esetleg 0 is, a nyelvtanod, szókincsed lehet 3-3.


Én is holnap szóbelizek, én is félek, de ott bent már tök mindegy lesz minden, csak be ne álljon a szám :D Az elejére meg felkészülhetsz úgy, igaz azt nem pontozzák, de jó benyomást keltesz vele, hogy előre begyakorolsz szebb mondatokat (biztos megkérdik, hogy érzed magad, erre mondhatod hogy igazán feszültnek érzed a szitut mert felettébb fontos vizsgát teszel angolból aznap).


Szurkolok neked is és magamnak is, meg mindenkinek aki aznap szóbelizik! Majd írok, hogy ment. :)

2015. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,sokat segítettél. Kicsit megnyugodtam.

Neked is sok sikert,szorítok majd! :)

2015. jún. 5. 11:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Na hogy sikerült, kérdező? Szerencséd, hogy nem korábban válaszoltam, és az nem befolyásolt az önbizalomban, de amit az első válaszoló írt, abból kb egy szó sem igaz. 4-et még talán adnak az épp hogy megszólalásra, de a 8-hoz már valamit le kell tenni az asztalra.

A végén a 3 pont nem szókincs-nyelvtan-kommunikáció (vicces lenne, ha ezekre összesen 1-1 pontot adnának a 30-ból, és ha ha ez 3, akkor úgy mégis mi lenne a többi 27?) Az utolsó 3 a kiejtés. Az se igaz, hogy a ráhangoló beszélgetésre fel lehet készülni, természetesen nem lehet, hiszen fogalmad nincs, hogy mit fognak kérdezni. Továbbá az se igaz, hogy terelni kell a beszélgetést arra, amiről tud beszélni, ez ugyanis nem valami baráti társalgás, hanem egy vizsga vizsgatételekkel, és ha nem arról beszél az illető, ami a feladat, akkor az értékelhetetlen. Pontosan ugyanúgy, mintha Petőfit húzná ki, és helyette Jókait kezdené el mondani. Ilyenkor nem értékelhető a nyelvtan és szókincs sem, ugyanis a vizsgán nem a vizsgázó irányít saját kedve szerint, hanem a feladat. Ha nem húzattak veled póttételt, akkor a 4 pont biztos. 45%-os írásbelivel azért ennél több is várható.

2015. jún. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!