Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én érzek így az érettségi...

Csak én érzek így az érettségivel, és a végzős évvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szóval eltelt ez a 4 év, végig kitűnő voltam, és most itt az érettségi ami eddig elég jól megy. Tehát megtanultam ezt a sok irodalmi önéletrajzot, verselemzést, történelmi háborúkat stb, és igazság szerint azon kívül, hogy jó lesz az érettségim, és felvesznek egyetemre, vagy főiskolára, nem sok értelmét látom ennek a lexikális tudásnak. Csak én vagyok így ezzel?

2015. jún. 4. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Általános alapműveltség része, és mondjuk jó lesz veled pár év múlva is beszélgetni, mert nyilván meglesz hozzá a tárgyi tudásod. Amúgy valóban nem sok gyakorlati haszna van. /Szintén idén érettségiztem./
2015. jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon sajnálom, hogy az alapműveltség az csak a humán tudományokra épül, de nemcsoda, hisz az jóval nagyobb része humán beállítottságú és a legtöbben buták a reál tudományokhoz. Csak egy példa, az gáz, ha mondjuk én nem tudom az Óda című verset fejből, de az nem gáz, ha a másik fél nem tudja, hogy mi a termodinamika első törvénye!
2015. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem fogod használni, ha nem érdekelnek a versek, költők háborúk stb akkor beszélgetni sem fogsz róla soha senkivel.


Egzakt alapműveltség pedig nem létezik, más egy mérnöknek és más egy bölcsésznek

2015. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Szép álmok kedves első... xD Én 4 éve érettségiztem, alig tudok már az egészből valamit, pedig nem gondolom magam hülyének, tanulás nélkül is legalább 4-es voltam mindig... Pár év alatt teljesen kimegy a fejedből ez a sok magolás, hidd el.
2015. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4 év alatt egy irodalmi életrajzot sem magoltam, nem várta el a tanár, ellenben el tudom helyezni térben-időben a fontos alakokat, munkásságukat, hátterüket. Műelemzést szintén nem tanultam, mivel a kreativitásunkat próbálták meg fejleszteni, arra volt kíváncsi a tanárunk, hogy mi mit gondolunk az adott műről, ismerve az alkotó és a kor pszicho-szociológiai tényezőit. A történelmet viszont nagyon magas szinten megtanultam, mert emelteztem belőle és egyetem alatt is hasznát vettem. De reáltárgyakról is el lehet mondani, hogy jó érzés és hasznos tudni kamatot számolni, tisztában lenni az emberi szervezet működésével stb.


Azzal egyetértek, hogy meg kellene reformálni mind a közoktatást, mind a felsőoktatást, de nekem nagyon sokat adott a gimi az alapműveltség szempontjából és érzékeltem az egyetemen, hogy sokaknál nagyobb átfogó alaptudásom van.

2015. jún. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen sajnos nem így van. Szóról szóra kell visszamondani azt amit a tanár mond, vagy jobb esetben azt amit a könyv ír
2015. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Különös kedvencem a nyelvtan aminek soha nem fogod hasznát venni
2015. jún. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Abszolút egyetértek veled. Az elméleti tudást egy kis élménnyel és gyakorlati tudással is alá kéne támasztani. (én is végzős vagyok)
2015. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pont a nyelvtan az, amit tudsz használni. Minden írásban való megnyilvánuláshoz használod!
2015. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor a általános második után lévő nyelvtan. Mert mi talán 3 hónapot szántunk helyesításra utána az lévő 10 évben. A többinek semmi értelme nem volt
2015. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!